Noví ambasadoři Sokola
Choupenitche s Malíkovou doplní tři další sportovci

19. 05. 2022

Sokol rozšiřuje řady svých ambasadorů. K šermířovi a olympijskému medailistovi Alexanderu Choupenitchovi a vynikající atletce a držitelce českých rekordů Barboře Malíkové přibyli další tři vynikající sportovci a členové Sokola.

„Jsem ráda, že se nám u všech oslovených dostalo pozitivní reakce a můžeme tak ukázat další sporty, které naši členové dělají. Myslím, že pro mladou generaci bude zajímavé nahlédnout do zákulisí příprav špičkových sportovců a získat tak jiný pohled na to, co sport obnáší,“ řekla k nové spolupráci starostka ČOS Hana Moučková.

Tři noví ambasadoři, tři naprosto odlišní sportovci

Georg Hopfgartner

Člen oddílu trampolín T. J. Sokol Kampa, jehož snem je závodit na olympiádě a zkusit si tak svůj životní závod pod pěti kruhy.

Matyáš Džavoronok

Člen T. J. Sokol Brno I, volejbalista, který jde ve šlépějích svého otce a drží rodinnou tradici. Dal ale přednost písku před palubovkou a je velkou nadějí českého plážového volejbalu.

Lukáš Rohan

Všestranný sportovec, který začínal v T. J. Sokol Královské Vinohrady, ale od florbalové hokejky přešel k pádlu. Ve vodním slalomu vyhrál stříbro v kanoistice na OH v Tokiu. Ztělesňuje myšlenku „všestrannosti a lásky k pohybu“, kterou se snaží Sokol propagovat. Je členem lezeckého oddílu T. J. Sokol Malá Skála.