Umělecké soubory

Kulturní činnost v ČOS reprezentují sokolové v amatérských folklorních, divadelních a loutkových souborech, pěveckých a hudebních sborech, členové zabývající se historickým šermem a přiznivci dalších kulturně-společenských kroužků. Každý rok Vzdělavatelský odbor pořádá dvě přehlídky, kam se sjedou vybrané soubory z celé České republiky a reprezentují sokolskou uměleckou činnost.

Přehlídky sokolských kulturních souborů

Česká obec sokolská pravidelně pořádá přehlídky sokolských kulturních souborů. Každý rok probíhají dvě přehlídky.

V roce 2019 se konala XI. národní přehlídka sokolských divadel v Lázních Toušeni ve dnech 27. a 28. dubna, 18. a 19. května a 8. června. Dále pak IX. celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově 10. až 12. května.

V roce 2020 vinou opatření proti šíření nemoci covid-19 proběhla pouze VII. národní přehlídka sokolských folklorních souborů 12. září v Martínkově.

V roce 2021 se uskutečnila X. celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově v odloženém termínu 30. a 31. října.

V roce 2022 je plánována X. národní přehlídka sokolských pěveckých souborů 21. května v Boskovicích a VIII. národní přehlídka sokolských folklorních souborů 24. září ve Slatiňanech.

Účast na přehlídce je bez nároku na honorář, ČOS hradí dopravu a ubytování.

Založili jste nový soubor, nebo byste chtěli poupravit informace v brožurce? Vyplňte prosím tento formulář

Generální partneři