Aktuality

Zdeněk Růžička je jednou ze sokolských legend. Do sokolovny ho přivedli rodiče, když mu byly čtyři roky. Kluk s talentem a velkou pílí se brzo stal jedním z nejlepších československých gymnastů v poválečné době. Doma má dvě bronzové olympijské medaile, vybojoval je v Londýně v roce 1948. Na olympiádu odjel ještě dvakrát, ale to mu už přípravu komplikovalo uzavření Sokola. Ani tehdy se ale gymnastiky nevzdal a trénoval třeba v otcově cihelně.

V září začne už pátý ročník oblíbeného projektu Se Sokolem do života. Máme velkou radost, že se do něj letos přihlásilo ještě víc dětí než loni – k dnešnímu dni je to přesně 81 063 předškoláků. Se Sokolíkem Pepíkem tak budou cvičit v téměř 1 500 subjektech po celém Česku.

Už 21. ročník má za sebou letní tábor, který pravidelně pořádá Sokol Příbram. Přijelo na něj skoro 90 dětí ve věku od šesti do patnácti let. Letošní program byl postaven na celotáborové hře s tématem "vesnice ninja". O prvenství v ní soupeřilo sedm oddílů ve složení vedoucí, dva praktikanti a dvanáct dětí.

Sobotní odpoledne 25. července patřilo všem příznivcům kvalitní kopané. Místní Tělocvičná jednota Sokol Radostice oslavila 80-té výročí od svého založení bohatým programem. Nejprve nastoupily k zápolení nejmenší naděje radostické kopané a týmu Sokola Střelice, po nichž se již rozběhl turnaj mužů.

VÍCE AKTUALIT

Tour de Kosová

Cyklistický závod horských kol na 22,7 v okolí Moravských Budějovic. Start v 10:00 na Letním koupališti. Kategorie: Muži do 35 let, ženy do 35 let, muži nad 35 let, ženy nad 35 let

Další akce