Česká obec sokolská

Sportovní všestrannost
Sport pro všechny

Pokud nechcete, aby vaše děti trávily každý den v týdnu v tělocvičně, aby je stresoval tlak na výkonnost a výsledky, ale přesto jim chcete dopřát zdravý pohyb, radost ze sebezdokonalování a kontakt s partou stejně naladěných kamarádů, pokud hledáte program pro svůj volný čas ve společnosti svých vrstevníků, ať už jste jakéhokoliv věku, máme pro vás řešení - sokolský sport pro všechny.  

Sokol je největší organizací v Česku věnující se sportu pro všechny a nevýkonnostnímu sportu. Sport pro všechny je určen všem, kteří neusilují o maximální sportovní výkon, ale cvičí pro zdraví, kondici, radost z pohybu či setkávání s přáteli. 

Sport pro všechny se v Sokole realizuje v oddílech sportovní všestrannosti. Program sportovní všestrannosti je vhodný pro ty, kteří chtějí rozvíjet své pohybové dovednosti - rychlost, sílu, obratnost, koordinaci a vytrvalost, učí vítězit i prohrávat, nevzdávat se při neúspěchu a nebát se. Všestranný rozvoj pohybových dovedností od útlého věku je také nezbytnou podmínkou pozdějšího zapojení do výkonnostního sportu.

Cvičební program v oddílech všestrannosti je velmi různorodý a pestrý. Součástí cvičebního programu jsou základy sportovní a moderní gymnastiky, pohybová výchova, rytmická gymnastika, aerobik, cvičení s náčiním, různé taneční směry, atletika, míčové hry, netradiční hry a sporty, jóga, základy asijských bojových umění, zdravotní gymnastika, pobyt v přírodě a turistika.

Cvičenci jsou rozděleni podle věkových kategorií - od těch nejmladších v oddílech rodičů a dětí a předškolních dětí až po seniory. Vedle toho existují také konkrétně zaměřené oddíly, např. oddíly zdravotní tělesné výchovy, aerobiku, jógy, florbalu, volejbalu apod. Tradiční a velmi populární součástí sportovní všestrannosti jsou i turistické a další oddíly, které se zaměřují na pobyt v přírodě a tábornické dovednosti. 

Sport pro všechny v rámci ČOS zastřešuje Obor všestrannosti (OV).

Sport pro všechny
v číslech

 

ODDÍLY VŠESTRANNOSTI v 970 sokolských jednotách

PRAVIDELNÁ ČINNOST pro zájemce od 2 do 100 let

KAŽDÝ ROK přes 5000 akcí pro 300 000 účastníků

Dokumenty ke stažení

 

Našli jste na této stránce chybu? Kontaktujte odbor.vsestrannosti@sokol.eu 

Newsletter

Generální partneři

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

Hlavní partneři

Generální mediální partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace