Komunikační a marketingový tým řídí komunikaci značky Sokol/ČOS a vztahy s partnery ČOS. Stará se o značku jako takovou a primárně komunikuje směrem k veřejnosti sokolské top projekty, které mají celorepublikové provedení i dopad. KMT aktivně formuje obraz Sokola v médiích. Pro komunikaci s veřejností také vytváří a spravuje sokolské komunikační kanály jako weby, sociální sítě, časopis Sokol a pravidelně posílá newslettery. KMT také zastřešuje interní komunikaci směrem do Sokola, kde je ovšem klíčová role programových útvarů, které svoje oblasti plně řídí. Cílem KMT je i to, aby Sokol působil navenek jednotně (proto vznikl grafický vizuální styl), a v sokolských aplikacích jako BrandCloud či Canva nabízí jednotám a župám nástroje na to, aby mohly vizuální styl Sokola i jednotlivých projektů využívat. Důležitým úkolem týmu je oslovovat potenciální partnery, kteří sdílejí sokolské hodnoty a jsou připraveni se na jejich šíření podílet.

Hlavní body činnosti:

Budování a komunikace značky Sokol
  • prezentace sokolských hodnot a mise VEDEME ČECHY K POHYBU A SPOLEČNÉ AKTIVITĚ v médiích
  • prezentace klíčových sokolských aktivit, které mají potenciální dopad do nesokolské veřejnosti
  • jednotná prezentace ČOS
  • komunikace role Sokola ve společnosti
  • hledání dalších příležitostí, jak Sokol představovat veřejnosti
  • vytváření a řízení vlastních komunikačních kanálů pro komunikaci směrem ven i dovnitř Sokola (weby, soc. sítě, časopis, newsletter, spolupráce s ČT na pořadu Sokolský zpravodaj atd.)
  • interní komunikace
  • správa a rozvoj komunikačních platforem
Vytváření vizuálního stylu Sokola a dalších sokolských značek (slet, 160 let)
  • sdílení těchto vizuálních stylů se župami a jednotami (BrandCloud, Canva)