Aktuality ze sokola

Čtvrtý ročník projektu pohybové gramotnosti pro předškolní děti Se Sokolem do života skončil. Sice jeho druhou polovinu poznamenala epidemie koronaviru, přesto jsou ohlasy z mateřských škol pozitivní - a to jak od učitelek tak od dětí! "Je radost pozorovat, jak se z dětí, které se míče doslova bojí, vyklubou šikulové schopní zahrát si školku s míčem," přiblížila pokroky svých dětí ředitelka MŠ Markvartice Alena Egrtová.

Počátky Tyršova domu sahají až do středověku. Za svou existenci prošel mnoha přestavbami a úpravami. V roce 1921 objekt zakoupila Česká obec sokolská a podle návrhu architekta Františka Krásného ho přebudovala na své sídlo. V rámci projektu Noc sokoloven bude letos Tyršův dům zpřístupněn už pošesté. Pro návštěvníky je připraven bohatý program.

Sokol Červené Janovice chystá sérii pěti virtuálních závodů. Chce tak získat peníze na dokončení rekonstrukce sokolovny. První závod proběhne už v červnu, registrace se spouští 1.6. Jednota věří, že na startovném celkem vybere potřebných sto tisíc korun. Pokud to bude víc, půjdou peníze těm, kteří to potřebují – Záchranné stanici Lipec a Cestě životem bez bariér.

Více aktualit

Generální partner projektu