ČOS se pravidelně zúčastňuje Světových gymnaestrád (WG) již od roku 1993 v rámci výpravy České republiky pod záštitou České gymnastické federace. A proto bude mít ČOS zastoupení i na nadcházející Světové gymnaestrádě v Amsterdamu v roce 2023.

Termín konání:  30. 7. - 5. 8. 2023

Pro WG v Amsterdamu připravuje ČOS hromadnou skladbu pro ženy a muže s názvem Rocková symfonie. Tentokrát se bude cvičit s náčiním. Autory skladby jsou Jana Kosařová a Petr Sádek, která počítá se cvičenci všech věkových kategorií. Dále součástí výpravy ČOS bude sálová skladba pro dorostence a muže autorů Martina Matury, Stanislava Trávníčka a Jakuba Čudlého.

Vzhledem k plynulému zajištění organizačních záležitostí potřebujeme od zájemců co nejdříve vyplnit předběžné přihlášky. Díky těmto informacím budeme schopni zařizovat cvičební úbory, náčiní apod.

Závaznou přihlášku na WG 2023 vyplňte prosím nejpozději do 30. června 2022

Hromadná koedukovaná skladba Rocková symfonie - závazná přihláška

Sálová skladba pro dorostence a muže - závazná přihláška

Součástí závazné přihlášky je nevratná záloha ve výši 3 000 Kč a velikosti reprezentačního oblečení od značky Hannah (tabulka velikostí zde). Pokyny k platbě zálohy a další praktické informace si přečtěte zde ve zvacím dopisu.

Velikosti společného oblečení Hannah doporučujeme vyzkoušet, k dispozici bude na SokolGymu v Pardubicích a následně v Tyršově domě na Odboru všestrannosti v Praze.

Bližší informace k WG 2023 od pořadatelů včetně velkosti značkové plochy naleznete zde v bulletinu.

Informace pro účastníky

Finanční podmínky

Všichni cvičenci si hradí cestovné, noclehy a stravování na nácvicích, cvičební úbor, společné oblečení výpravy ČR, dopravu a pojištění pro WG a náklady na účast dle podmínek vydaných organizačním výborem složeného ze zástupců ČOS, ČASPV a ČGF.

Předběžné náklady na účast vydané pořadateli WG 2023

KARTA ÚČASTNÍKA € 275,00

Účastnická karta pro Gymnaestrádu 2023 obsahuje:

• Vstup na zahajovací ceremoniál na olympijském stadionu
  • Obecný přístup do RAI Convention Center
  • Obecný přístup na olympijský stadion
  • Amsterdam MHD karta
  • Vstup na slavnostní zakončení na olympijském stadionu

Není v ceně:

• Vstupenky na národní představení
  • Vstupenky FIG Gala

ŠKOLNÍ UBYTOVÁNÍ € 205,00

• 8 přenocování ve škole
  • 8 snídaní podávaných ve škole

OBĚD 122,50 €

• 7 teplých obědů s (nealkoholickými) nápoji v ceně
  • Každý den čerstvě připravený, jiný bufet s vysoce kvalitními produkty

Konečná cena bude závislá na vývoji ekonomce situace v Evropě související s válkou na Ukrajině. ČOS se pokusí zajistit příspěvek účastníkům stejně, jak tomu bylo u předchozích WG. Dále je možné využít finanční podpory od měst, zaměstnavatelů, sponzorů, ale to záleží především na vašich možnostech. ČOS připraví pro zájemce vzor sponzorských smluv.

Podmínky účasti

Ve výpravě České republiky je dodržování pokynů organizačního týmu. Znamená to respektovat zajištění společné dopravy, ubytování, společného oblečení a pojištění pro všechny účastníky. Současně předpokládáme aktivní účast na nácvičných srazech a předvedení skladby v Amsterdamu s maximálním nasazením

Do 30. 6. 2022 vyplnit závaznou elektronickou přihlášku účasti do konkrétní skladby a zaplatit nevratnou zálohu.

Aktuální informace ke skladbám

Hromadná skladba Rocková symfonie se vám představí na SokolGymu v Brně, který se komá 10. - 12. 6. 2022. Nové video skladby můžete shlédnout na tomto odkazu.

POZOR! Pro skladbu dorostenců a mužů stále chybí 15-20 cvičenců! Pro bližší informace o účasti kontaktujte Martina Maturu na adrese martin.matura@seznam.cz. Video skladby můžete shlédnout na tomto odkazu

Koncem září či počátkem října počítáme již s prvním společným nácvikem.

Těšíme se na vás a věříme, že naše výprava bude opět skvěle reprezentovat ČOS na světové gymnaestrádě v Amsterdamu!

V případě potřeby piště na email asebkova@sokol.eu nebo volejte na tel. 275 007 250.