ČOS se pravidelně zúčastňuje Světových gymnaestrád (WG) již od roku 1993 v rámci výpravy České republiky pod záštitou České gymnastické federace. A proto bude mít ČOS zastoupení i na nadcházející Světové gymnaestrádě v Amsterdamu v roce 2023.

Termín konání:  30. 7. - 5. 8. 2023

Pro WG v Amsterdamu připravuje ČOS hromadnou skladbu pro ženy a muže s názvem Rocková symfonie. Tentokrát se bude cvičit s náčiním. Autory skladby jsou Jana Kosařová a Petr Sádek, která počítá se cvičenci všech věkových kategorií. Dále součástí výpravy ČOS bude sálová skladba pro dorostence a muže autorů Martina Matury, Stanislava Trávníčka a Jakuba Čudlého.

Vzhledem k plynulému zajištění organizačních záležitostí potřebujeme od zájemců co nejdříve vyplnit předběžné přihlášky. Díky těmto informacím budeme schopni zařizovat cvičební úbory, náčiní apod.

Předběžnou přihlášku na WG 2023 vyplňte prosím zde nejpozději do 15. dubna 2022.

Pozvánku k účasti ve výpravě ČOS si přečtěte zde ve zvacím dopisu. Bližší informace k WG 2023 od pořadatelů naleznete zde v bulletinu.

Finanční podmínky

Všichni cvičenci si hradí cestovné, noclehy a stravování na nácvicích, cvičební úbor, společné oblečení výpravy ČR, dopravu a pojištění pro WG a náklady na účast dle podmínek vydaných organizačním výborem složeného ze zástupců ČOS, ČASPV a ČGF.

Předběžné náklady na účast vydané pořadateli WG 2023

KARTA ÚČASTNÍKA € 275,00

Účastnická karta pro Gymnaestrádu 2023 obsahuje:

• Zahajovací ceremoniál na olympijském stadionu
  • Obecný přístup do RAI Convention Center
  • Obecný přístup na olympijský stadion
  • Amsterdam MHD karta
  • Slavnostní zakončení na olympijském stadionu

Není v ceně:

• Vstupenky na národní představení
  • Vstupenky FIG Gala

ŠKOLNÍ UBYTOVÁNÍ € 205,00

• 8 přenocování ve škole
  • 8 snídaní podávaných ve škole

OBĚD 122,50 €

• 7 teplých obědů s (nealkoholickými) nápoji v ceně
  • Každý den čerstvě připravený, jiný bufet s vysoce kvalitními produkty

Konečná cena bude závislá na vývoji ekonomce situace v Evropě související s válkou na Ukrajině. ČOS se pokusí zajistit příspěvek účastníkům stejně, jak tomu bylo u předchozích WG. Dále je možné využít finanční podpory od měst, zaměstnavatelů, sponzorů, ale to záleží především na vašich možnostech. ČOS připraví pro zájemce vzor sponzorských smluv.

Podmínky účasti

Ve výpravě České republiky je dodržování pokynů organizačního týmu. Znamená to respektovat zajištění společné dopravy, ubytování, společného oblečení a pojištění pro všechny účastníky. Současně předpokládáme aktivní účast na nácvičných srazech a předvedení skladby v Amsterdamu s maximálním nasazením

Aktuální informace ke skladbám

Seznámení s hromadnou skladbou Rocková symfonie proběhlo v sobotu 19. března v Tyršově domě v Praze. Video skladby můžete shlédnout na tomto odkazu.

První seznámení se sálovou skladbou dorostenců a mužů se konalo 27. března v Příbrami. Video skladby můžete shlédnout na tomto odkazu.

S dalším předvedením hromadné skladby počítáme na SokolGymu 2022 v Brně, kde by měla být zařazena mezi skladby Sokolského Brna. Koncem září či počátkem října počítáme již s prvním společným nácvikem a závaznou přihláškou.

Těšíme se na vás a věříme, že naše výprava bude opět skvěle reprezentovat ČOS na světové gymnaestrádě v Amsterdamu!

V případě potřeby piště na email asebkova@sokol.eu nebo volejte na tel. 275 007 250.

Generální partneři