Aktuality

Čtvrtý ročník projektu pohybové gramotnosti pro předškolní děti Se Sokolem do života skončil. Sice jeho druhou polovinu poznamenala epidemie koronaviru, přesto jsou ohlasy z mateřských škol pozitivní - a to jak od učitelek tak od dětí! "Je radost pozorovat, jak se z dětí, které se míče doslova bojí, vyklubou šikulové schopní zahrát si školku s míčem," přiblížila pokroky svých dětí ředitelka MŠ Markvartice Alena Egrtová.

Počátky Tyršova domu sahají až do středověku. Za svou existenci prošel mnoha přestavbami a úpravami. V roce 1921 objekt zakoupila Česká obec sokolská a podle návrhu architekta Františka Krásného ho přebudovala na své sídlo. V rámci projektu Noc sokoloven bude letos Tyršův dům zpřístupněn už pošesté. Pro návštěvníky je připraven bohatý program.

Sokol Červené Janovice chystá sérii pěti virtuálních závodů. Chce tak získat peníze na dokončení rekonstrukce sokolovny. První závod proběhne už v červnu, registrace se spouští 1.6. Jednota věří, že na startovném celkem vybere potřebných sto tisíc korun. Pokud to bude víc, půjdou peníze těm, kteří to potřebují – Záchranné stanici Lipec a Cestě životem bez bariér.

Sokolský online seriál byl jeden z prvních, který se na internetu objevil a podle ohlasů se zdá, že i jeden z nejlepších. Průměrná sledovanost jednoho dílu se dostala přes tři tisíce zhlédnutí. Online cvičení se snaží inspirovat k pohybu, a to nejen v době, kdy platil nouzový stav.

VÍCE AKTUALIT

Noc sokoloven

6. ročník celostátní akce představující nejen poklady, které se v českých sokolovnách skrývají, ale také činnost a osobnosti místních jednot.

Přebor ČOS ve ve sportovní gymnastice

PŘEBOR ČOS VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE ŽÁKOVSKÝCH MUŽSKÝCH SLOŽEK

Památný den sokolstva

Připomínka památky tisícovek sokolských obětí boje za svobodu a demokracii