Česká obec sokolská

Projekt Do Sokola za kulturou si dává za cíl průběžně a trvale propagovat Sokol jako tělocvičnou a kulturně společenskou organizaci. V České obci sokolské působí řada špičkových uměleckých těles a souborů, které výsledky své práce prezentují na různých státních, ale i mezinárodních scénách. Tyršův dům a jeho výstavní prostory Michnova paláce byly proto vybrány jako sídlo sokolské kultury v Praze. Vystupují zde folklorní soubory, pěvecké sbory, konají se tu divadelní představení a hudební produkce různých žánrů. Pravidelně zde vystupuje například Pražská swingová formace Modrá synkopa ze Sokola Kampa, Divadlo pod Petřínem z téže sokolské jednoty, jenž zde hraje svá činoherní představení, ale pořádá také večery poezie nazvané Verše s vůní kávy. Často se zde setkáte rovněž se Smíšeným pěveckým sborem Gaudium Praha z Vinohrad, Cimbálovou muzikou Kyčera z Vršovic, pěveckou skupinou Retro a dalšími sokolskými soubory. V Michnově paláci se prezentuje také autorská tvorba Distančního literárního klubu, který vznikl v době proticovidových opatření jako ukázka nezdolnosti sokolského ducha a pokračuje nadále jako samostatná umělecká disciplína.

Projekt Do Sokola za kulturou srdečně zve k účinkování další sokolské soubory a do hlediště diváky, kteří rozhodně budou po představeních odcházet spokojeni a obohaceni o kulturní zážitky.

 

Program na říjen až prosinec 2023: 

3. 10. 2023 od 19:00 hod.: Melodie swingu
Koncert Pražské swingové formace Modrá synkopa je věnován swingu z období 20.–40. let minulého století. Umělecký vedoucí souboru: Jaroslav Pařízek. Soubor pravidelně koncertuje v Michnově paláci v rámci projektu Do Sokola za kulturou. Koncerty jsou posluchači velmi oblíbené a hojně navštěvované. Radost dělají obzvláště písně W+V+J, ale v nabídce jsou jazzové skladby širokého spektra.

Vstupné 100 Kč, děti zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu.

 

17. 10. 2023 od 19:00 hod.: Dobří holubi se vracejí
Soubor Raňija a členové Pěveckého souboru Retro se ohlíží za odcházejícím létem a jdou vstříc zlatému podzimu. Kulturní pořad uvádí Jarka Knížková. 

Vstupné 200 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem pořadu. 

 

21. 11. 2023 od 19:00 hod.: Swing a jazz
Pražská swingová formace Modrá Synkopa vás srdečně zve na předvánoční koncert s malým občerstvením.

Vstupné 100 Kč, děti mají vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu.


6. 12. 2023 od 19:00 hod.: Vánoce s Gaudiem Praha
Vánoční koncert v duchu blížících se Vánoc a adventu pro všechny, kteří chtějí na chvilku vydechnout mezi vánočním shonem. Srdečně Vás zvou Jarka Knížková a Gaudium Praha Sokola Královské Vinohrady se sbormistry Zdeňkou Součkovou a Vladislavem Součkem. Informace také na www.gaudiumpraha.org.

Vstupné 150 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu. 

 

Vstup pro diváckou veřejnost je hlavní branou přes první nádvoří Tyršova domu z ulice Újezd a vchodem do Michnova paláce. Tramvajová zastávka Hellichova je vzdálena 50 metrů. Pro handicapované osoby je zde volný sjezd ke vchodu do Michnova paláce a pořadatelé velmi rádi a ochotně pomohou při vstupu do sálu.

 

 

 

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace