Projekt Do Sokola za kulturou si dává za cíl průběžně a trvale propagovat Sokol jako tělocvičnou a kulturně společenskou organizaci. V České obci sokolské působí řada špičkových uměleckých těles a souborů, které výsledky své práce prezentují na různých státních, ale i mezinárodních scénách. Tyršův dům a jeho výstavní prostory Michnova paláce byly proto vybrány jako sídlo sokolské kultury v Praze. Vystupují zde folklorní soubory, pěvecké sbory, konají se tu divadelní představení a hudební produkce různých žánrů. Pravidelně zde vystupuje například Pražská swingová formace Modrá synkopa ze Sokola Kampa, Divadlo pod Petřínem z téže sokolské jednoty, jenž zde hraje svá činoherní představení, ale pořádá také večery poezie nazvané Verše s vůní kávy. Často se zde setkáte rovněž se Smíšeným pěveckým sborem Gaudium Praha z Vinohrad, Cimbálovou muzikou Kyčera z Vršovic, pěveckou skupinou Retro a dalšími sokolskými soubory. V Michnově paláci se prezentuje také autorská tvorba Distančního literárního klubu, který vznikl v době proticovidových opatření jako ukázka nezdolnosti sokolského ducha a pokračuje nadále jako samostatná umělecká disciplína.

Projekt Do Sokola za kulturou srdečně zve k účinkování další sokolské soubory a do hlediště diváky, kteří rozhodně budou po představeních odcházet spokojeni a obohaceni o kulturní zážitky.

Program na jaro 2024

17. 3. 2024 od 15:30: Děti, jaro už je tu! Pojďme tančit ke sletu!
Zpívánky a tanečky s vílou Jarněnkou. Nebudou chybět ani babičky Jarka a Věrka. Dětský komponovaný program opět připravili členové Divadla pod Petřínem.

Vstupné 100 Kč, děti zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem programu.

26. 3. 2024 od 19:00: Swingové jaro krásných melodií, prověřených časem
Jarní koncert Pražské swingové formace Modrá Synkopa.

Vstupné 100 Kč, děti zdarma. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu.

26. 5. 2024 od 16:00: Zpěvem ke sletu
Společný koncert Coro di Aula Regia (Praha-Zbraslav), Dětský pěvecký sbor a žáci ZUŠ K. Slavického (Praha-Radotín) a Sboru Klasického gymnázia Modřany.

Vstupné 150 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem koncertu.

28. 5. 2024 od 19:00: Hudební večer – tradičně na vlnách swingu
Koncert Pražské swingové formace Modrá Synkopa.

4. 6. 2024 od 19:00: Kdo to de k nám?
Hudební program Muziky Vycpálkovci s hostujícím primášem Tomášem Novotným a Komorního ženského pěveckého sboru Bubureza, který vede Miloslava Vítková.

Vstupné 180 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě před začátkem programu.

Vstup pro diváckou veřejnost je hlavní branou přes první nádvoří Tyršova domu z ulice Újezd a vchodem do Michnova paláce. Tramvajová zastávka Hellichova je vzdálena 50 metrů. Pro handicapované osoby je zde volný sjezd ke vchodu do Michnova paláce a pořadatelé velmi rádi a ochotně pomohou při vstupu do sálu.

Další program pro vás připravujeme.