Vzdělávací středisko Olomouc

Vzdělávací středisko bylo založeno v roce 2008 v Olomouci jako odloučené pracoviště Ústřední školy ČOS. Vzniklo především kvůli zlepšení dostupnosti vzdělávacích akcí pro cvičitele moravských žup.  Vzdělávací středisko na programu vzdělávacích akcí úzce spolupracuje i s Odborem všestrannosti a s župami spádové oblasti. Každoročně připravuje přibližně 15 vzdělávacích akcí, srazů, školení a seminářů, kterými se snaží pokrýt všechny odbornosti, věkové kategorie, novinky a trendy v oblasti sportu pro všechny i žádaná tradiční témata.

Na platby a vracení poplatku při případném zrušení přihlášky se vztahují platební a stornovací podmínky. Prostudujte si studijní a zkušební řád a v případě nejasností také odpovědi na časté otázky.

Přejdi na nabídku Ústřední školy (Praha)

Program pro rok 2024

Program ÚŠ ČOS zde ke stažení

Přehled akcí Vzdělávacího střediska Olomouc

Pro nabídku ÚŠ ČOS – Praha klikni sem

školení

Cvičitel sportovní všestrannosti III. třídy – základní část

Určeno pro všechny zájemce o získání kvalifikace Cvičitel sportovní všestrannosti III. Třídy, nebo kvalifikaci pomahatele. Rozsah školení jeden víkend. Na toto školení navazuje odborná část v  termínu 13 – 15. 10. Školení je určeno pro zájemce starší 17 let, u pomahatelů od 16 let.

Termín: 20.–22. 9. 2024

Přihlášky: do 6. 9. 2024

člen ČOS: 1 500 Kč Kč

veřejnost: 2 900 Kč Kč

Pozvánka s podrobnostmi ve formátu PDF ZDE

Na vracení poplatku při případném zrušení přihlášky se vztahují stornovací podmínky. Přečtěte si o možnosti zajištění ubytování či parkování. Prostudujte si prosím studijní a zkušební řád a v případě nejasností také odpovědi na časté otázky.

Zatím se nelze přihlásit. Přihlášky budou spuštěny 1. 5. 2024. Zadejte svůj kontakt a my Vás budeme informovat, jakmile to bude možné!

Cvičitel sportovní všestrannosti III. třídy – odborná část

Navazující na základní část, rozsah jeden víkend, zakončeno písemnou i praktickou zkouškou. Na tuto část se mohou přihlásit i absolventi dříve (loni) uskutečněné základní části (pomahatelé) vyškolení Olomouci či jinde. Úspěšným absolvováním školení III. Třídy získáte kvalifikaci pro samostatné vedení cvičebních jednotek s žactvem, dorostem i dospělými.

Termín: 11.–13. 10., 2. 11. 2024

Přihlášky: do 27. 9. 2024

člen ČOS: 1 600 Kč Kč

veřejnost: 3 000 Kč Kč

Pozvánka s podrobnostmi ve formátu PDF ZDE

Zatím se nelze přihlásit. Přihlášky budou supštěny 1. 5. 2024. Zadejte svůj kontakt a my Vás budeme informovat, jakmile to bude možné!

semináře

Na hory se sněžnicemi

Zimní seminář expedičního charakteru. Sněžnice si vyzkoušíme naostro při výšlapu cestou necestou, skrz závěje, les i pláně. Večer strávíme v útulné lovecké chatičce, v teple kachlových kamen, za svitu svíček, kde si krom dobrého jídla dopřejeme něco málo povídání o akcích na sněhu, pohybu v zimní přírodě, bezpečnosti, vybavení a plánování takových akcí. Akce je určena zejména pro cvičitele PP a všestrannosti, kteří mají rádi turistiku a pobyt v zimní přírodě, nezaleknou se rozmarů počasí, zimy, potu a horšího komfortu. Akce kapacitně omezena. Přihlášení doporučujeme až po přečtení podrobnějších informací v pozvánce k této akci.

Termín: 10.–11. 2. 2024

Místo: Jeseníky

Přihlášky: do 26. 1. 2024

člen ČOS: 1 200 Kč Kč

veřejnost: 2 000 Kč Kč

akce již kapacitně zaplněna

máte li zájem o tento seminář, prosím zanechte nám kontakt

Táborové hry

Tradiční seminář vhodný zejména jako inspirace vedoucím na dětské tábory a pro akce pobytu v přírodě. Hry připraví zkušení lektoři z oblasti přípravy a uvádění her. Program zaměříme na různé typy her a aktivit vhodných do táborového prostředí i jako inspiromat úspěšných her účastníků akce. Jako hlavní téma máme letos nečekaně SLET. Navíc nás čeká tradiční společné posezení u ohně a diskuze na další ožehavá táborová témata. Více v pozvánce na seminář.

Termín: 17.–19. 5. 2024

Místo: Olomouc – Radíkov

Přihlášky: do 3. 5. 2024

člen ČOS: 1 600 Kč Kč

veřejnost: 2 500 Kč Kč

Přihlásti škola 2023

Aerobní formy cvičení s využitím náčiní a nářadí

„Aerobik" a jiné formy kondičního cvičení s hudbou. Základy práce s hudbou, cvičení s využitím dostupného náčiní - činky, overbaly, gumové expandery. Navíc zkušení lektoři přiblíží jiné, moderní organizační formy cvičení - kruhový trénink, tabatu, Intervalový trénink a jejich výhody a nevýhody v ukázkových minilekcích.

Termín: 19. 10. 2024

Přihlášky: do 4. 10. 2024

Přihlásti škola 2023

Cvičení pro správné držení těla

Seminář vedený zkušenou fyzioterapeutkou, Lenkou Fasnerovou, (www.centrumpohybu.com), která jednoduše a srozumitelně vysvětlí základní diagnostiku k držení těla a chyby pohybových stereotypů, předvede soubory cviků zaměřené na podporu správného vývoje těla, od chodidla po krční páteř aplikovatelné do každé cvičební jednotky. Určeno zejména pro cvičitele dětí, od předškoláků po dorost. Cviky jsou ale aplikovatelné i v cvičení dospělých.

Termín: 2. 11. 2024

Přihlášky: do 18. 10. 2024

Kontakt: jnemrava@sokol.eu, tel.: ´+420 724 842 719

Všestranná sportovní příprava dětí

Seminář připravovaný s lektory „Svišťů v pohybu" www.svistivpohybu.cz, www.atomika.cz na základě jejich zkušeností se akreditovaných školení, které pořádají pro pedagogy. Seminář je určen pro cvičitele předškoláků a mladších žáků, obsahem budou zejména pohybové hry a cvičení z jejich repertoáru s cílem všestranně rozvíjet pohybové schopnosti a dovednosti dětí: pohybové a "míčové hry" (tradiční i netradiční pomůcky), cílové sporty a hravá atletická průprava.

Termín: 10. 11. 2024

Přihlášky: do 25. 10. 2024

Přihlásti škola 2023

Našli jste na stránce chybu? Kontaktujte nás na skola@sokol.eu