Zajímá vás, jaká zákoutí skýtají sokolovny ve vašem okolí a jaké možnosti pro vás a vaše děti nabízí vstup do Sokola? Přijďte nás navštívit během každoroční Noci sokoloven! Program je bohatý a vstupné žádné. A často je možné v sokolovně i přespat! Letos tuto možnost budete mít 23. června 2023.

Zapojte i Vaši jednotu a přihlaste svou sokolovnu. Stačí vyplnit dotazník ZDE

Tématem letošní Noci sokoloven je jsou sokolské písně. Možná se zeptáte, proč zrovna písně? K našemu hnutí patřily neoddělitelně od samého počátku. Vždyť právě sokolstvo se významně podílelo na šíření zpěvnosti českého národa. Vlastenecky a radikálně zaměřené písně vznikající v sokolských jednotách se rychle šířily a zpívaly se masově i mimo sokolské akce. Sokolské písně provázely československé legie i na bojištích 1. světové války a staly se nedílnou součástí sokolského ducha, který byl jednou ze základních součástí boje za vznik samostatného státu Čechů a Slováků, jehož 105. výročí si letos připomeneme. Stáhněte si Sokolský zpěvníček, který byl připraven právě k letošní Noci sokoloven, a zazpívejte si společně.

Seznam jednot, které se zapojily do centrálního termínu 23. 6. 2023 naleznete ZDE. Součástí jsou odkazy na programy jednot a jejich webové a Facebookové stránky.

Bohatý program Noci sokoloven je připraven tradičně i v Tyršově domě v Praze, v sídle České obce sokolské. Součástí jsou oblíbené komentované prohlídky, plavání v bazénu i večerní výstup na střechu. Program Noci sokoloven v Tyršově domě si můžete prohlédnout ZDE.

Plakáty a další grafiku k letošní Noci sokoloven naleznete v sokolské Canvě.

Zapojte se!

Chcete vědět o projektu více? Chcete se zapojit?
Kontaktujte:

Miroslava Švarcová