Chcete veřejnosti a sousedům ukázat, jaká zákoutí skýtá vaše sokolovna a jaké možnosti pro ně a jejich děti nabízí vstup do Sokola? Přihlašte svoji sokolovnu na Noci sokoloven! Program je na vás a ještě od nás něco dostanete. Letos se bude konat již po desáté! A to v sobotu 28. září 2024.

Zapojte i Vaši jednotu a přihlaste svou sokolovnu. Stačí vyplnit dotazník ZDE.

Prosíme o přihlášení vaší sokolovny do 21. června 2024.

Seznam jednot, které se nám hlásí, postupně zveřejňujeme ZDE. Najdete tam i odkazy na webové a Facebookové stránky jednot, pokud je mají.

Letošním společným tématem je 100 let od první olympijské medaile, kterou vybojoval sokol Bedřich Šupčík ve šplhu na laně. Přidejte tedy prosím do svého programu nejlépe šplh, ale případně i jiné aktivity s lanem.

Plakáty a další grafiku k letošní Noci sokoloven brzy naleznete v sokolské Canvě.

Bohatý program Noci sokoloven bude připraven tradičně i v Tyršově domě v Praze, v sídle České obce sokolské. Součástí budou i oblíbené komentované prohlídky, plavání v bazénu i večerní výstup na střechu. Loňský program Noci sokoloven v Tyršově domě si můžete prohlédnout ZDE.

Tématem loňské Noci sokoloven byly sokolské písně. Možná se zeptáte, proč zrovna písně? K našemu hnutí patřily neoddělitelně od samého počátku. Vždyť právě sokolstvo se významně podílelo na šíření zpěvnosti českého národa. Vlastenecky a radikálně zaměřené písně vznikající v sokolských jednotách se rychle šířily a zpívaly se masově i mimo sokolské akce. Sokolské písně provázely československé legie i na bojištích 1. světové války a staly se nedílnou součástí sokolského ducha, který byl jednou ze základních součástí boje za vznik samostatného státu Čechů a Slováků. Stáhněte si Sokolský zpěvníček, který byl připraven právě k Noci sokoloven.

Zapojte se!

Chcete vědět o projektu více? Chcete se zapojit?
Kontaktujte:

Miroslava Švarcová