Šermíř Alex Choupenitch vydal
před OH v Paříži nový singl LONG HAUL

19. 07. 2024

Sokol od svého vzniku spojuje sport a umění. Nejlepším příkladem současnosti toho je šermíř Alex Choupenitch. Na olympiádu do Paříže míří obhajovat bronz z Tokia 2021. Ještě před ní sokolský ambasador připravil svůj nový song LONG HAUL i s klipem, ve kterém se kromě něj objeví například Lukáš Krpálek, Max Habanec nebo Martin Fuksa.

Alex Choupenitch v roce 2021 vybojoval na olympiádě v Tokiu fantastickou bronzovou medaili. Zároveň se věnuje rapu. Svůj první song Víme oba vydal u Championship Music v roce 2019. Jeho nejúspěšnějším singlem je track Namotaný, který vznikl loni ve spolupráci s Alanem Murinem a na YouTube má přes 500.000 zhlédnutí.

Jen pár dní před odjezdem na olympijské hry v Paříži stihl Alex připravit nový singl a natočit k němu dokonce taky videoklip. Singl se jmenuje LONG HAUL a odkazuje na dlouhý let, který má být metaforou k dlouhé a náročné sportovní cestě. "Všichni jsme nastoupili do letadla a čeká nás dlouhý let - naše kariéra," vysvětluje člen Sokola Brno I. Text a melodii skladby připravil přímo Alex. Při produkci se spojil pro beat s Thugstagebeats a Dobrin Mitchev se postaral o mix a master.

Záběry s Alexem se natáčely v hangáru na letišti v Letňanech. V klipu byly použity záběry z příprav sportovců na olympijské hry, mezi nimi je Lukáš Krpálek, Bára Seemanová, Martin Fuksa či Max Habanec. Záběry vznikly pro olympijskou televizi CZECH TEAM TV. Zde najdete i příběh Alexandra Choupenitche, a to v rámci cyklu Cesta za snem.

Alexův otec býval operním pěvcem, který cestoval po celém světě a zpíval také v milánské La Scale nebo v Covent Garden v Londýně. Alexova nevlastní babička Taťjána Samusenková byla olympijskou vítězkou v šermu.

Text: Sportegy.cz