P. S. 2024 neboli
Posletové Setkání 2024

12. 07. 2024

Před šesti lety se po XVI. všesokolském sletě konalo mezinárodní setkání cvičitelů. Během tohoto setkání se dala dohromady skupinka šesti účastníků, kteří si říkají „Nazdaři“ a schází se každý rok. Šest let uplynulo jako voda, XVII. všesokolský slet se začal blížit, a proto se Nazdaři rozhodli, že navážou na mezinárodní setkání cvičitelů a uspořádají obdobné setkání. Proto na úspěšně ukončený slet navázalo P. S. 2024 neboli Posletové setkání 2024, jehož cílem bylo sdílet zážitky ze sletu a bavit se s kolegy cvičiteli.

Na účastníky P. S. 2024, která se konala pod hlavičkou Ústřední školy ČOS, čekal nabitý program plný nejrůznějších aktivit – od rozcviček, přes sportovní a kulturní aktivity, k večernímu hraní deskových a karetních her.

Po vzájemném seznámení následoval výlet na Letnou a Petřín zakončený barvení triček před Tyršovým domem, v jehož prostorách se setkání konalo. Svou střelu na cíl jsme si ověřili během bowlingu a disk golfu, avšak jeden z největších úspěchů přinesl Prison Island, kde si většina z nás splnila sen a vyzkoušela si aktivity podobné těm, které jsme viděli v Pevnosti Boyard v televizi. Nabité pondělí jsme ukončili v laser areně, kde z nás pot tekl plným proudem. Úterý se neslo v odpočinkovějším tempu, kdy nás dopoledne čekala bojovka – řešili jsme šifry, chodili podle azimutu, hledali různá zákoutí Tyršova domu a snažili se vyfotit s různými předměty ze seznamu (snadné to rozhodně nebylo).

Na odpoledne jsme se přesunuli do Titan parku v Lahovicích. Původním cílem sice byla hlavně překážková dráha, jenže na tu se v takovém žáru odvážili jen někteří. Areál ale naskytl i další aktivity – například beach volejbal, minigolf a jezírko, v němž jsme se brouzdali a někteří nedobrovolně plavali. Den jsme zakončili hrou Zdar!, na jejíž pravidlech pracovali Nazdaři od mezinárodního setkání. Před odjezdem jsme si zahráli několik her a pak se rozjeli do všech koutů naší republiky.

Posletové setkání bylo pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem. Už teď se těšíme na další ročník za šest let … nebo i dříve?

Nazdar a na viděnou příště!

text a foto Eva Matoušková