Lukáš Rohan dojej na olympiádě
čtvrtý v kajak krosu

05. 08. 2024

Lukáš Rohan vybojoval v kajak krosu na hrách v Paříži vynikající čtvrté místo. Sokolský ambasador je přitom v žebříčku v nové olympijské disciplíně až na 136. místě. Blahopřejeme!

"Chtěl jsem udělat zázrak na vodě. Nevěřil jsem mu absolutně vůbec, ale bylo to strašně blízko a přitom tom strašně daleko, abych byl upřímný. Někdo smutný být musí.," řekl Rohan.

Na kanálu ve Vaires-sur-Marne prošel do finále s velkou dávkou štěstí. Ve čtvrtfinále mu pomohla dodatečná penalizace Francouze Castrycka až pár minut  po dojezdu. V semifinále Rohanovi nevyšel start, ale po chybách soupeřů se z posledního místa dostal do finálové čtyřky.

V rozjížďce o medaile už na soupeře nestačil. "Ti kluci byli lepší. Byli lepší i v předešlých jízdách, ale vinou jejich chyb mi dali šanci, kterou jsem využil," řekl Rohan.

"Nikdy by mě nenapadlo, že to po kajak krosu řeknu, ale jsem teď trošku zklamaný," řekl Rohan novinářům po závodě.

Foto: Český olympijský tým