Komentované prohlídky
Tyršova domu

14. 04. 2023

Česká obec sokolská zpřístupňuje Tyršův dům. Od dubna do září 2023 je možné se zúčastnit prohlídek s průvodci.

Prohlídky Tyršova domu, sídla České obce sokolské, jsou určené sokolské i široké veřejnosti a konají se každou třetí středu v měsíci od 15:00. Zájemce komplexem několika budov (třeba čtyřmi tělocvičnami a nejstarším vnitřním bazénem v Praze) provedou odborníci ze Vzdělavatelského odboru ČOS. Sraz bude vždy u sochy dr. Miroslava Tyrše před Michnovým palácem (vstup z ulice Újezd).

Předpokládaná délka trvání prohlídky je 90 minut. Výklad bude zaměřen nejen na architekturu, ale rovněž na dějiny České obce sokolské. Dozvíte se i o současnosti Sokola, jehož cílem je vést Čechy k pohybu a společné aktivitě bez rozdílu věku a příjmu.

Vstupné: dospělí 50,- Kč, děti 25,- Kč, školní třídy se slevou.
Termíny: 19. dubna; 17. května; 21. června; 19. července; 16. srpna a 20. září.
Začátek: 15:00 hod.
Zájemci se mohou hlásit na e-mailové adrese kbyrouti@sokol.eu.