Sokol Hluboká pořádal největší
baseballový turnaj desetiletých

07. 06. 2023

Německý výběr Future Stars se stal celkovým vítězem největšího evropského turnaje desetiletých baseballistů SuperCup. Hroši Brno vyhráli Coach pitch turnaj. Akci znovu uspořádali pořadatelé T. J. Sokol Hluboká s Institutem pro rozvoj baseballu a Českou baseballovou asociací a zúčastnilo se ho na 350 hráčů.

SuperCup se konal od pátku do neděle v Hluboké nad Vltavou a vedle čtrnácti českých a moravských týmů sehrály svoje zápasy i týmy z Rakouska, Německa, Polska, Slovenska, Maďarska, Litvy, Velké Británie a ze Španělska přijel tradiční účastník – výběr Katalánska.

Vedle 88 zápasů klasického baseballového turnaje malí hráči změřili svoje individuální dovednosti v rámci disciplín Masters, kam patří například hod míčkem, běh kolem met, odpal či souhra vnitřního pole. Tady zvítězili hráči Třebíče Nuclears před výběrem Katalánska a německým výběrem Future Stars, čtvrtí byli Draci Brno. Herním pavoukem Coach pitch turnaje prošli vítězně baseballisté Hrochů Brno, kteří v dramatickém finále ve fantastické atmosféře porazili německé Future Stars. Třetí skončili Draci Brno před pořádajícím Sokolem Hluboká nad Vltavou.

Při součtech bodů ze všech disciplín se celkovým vítězem SuperCupu stali němečtí Future Stars před Nuclears Třebíč, Hrochy Brno a Draky Brno. Výběr Katalánska byl pátý, celkově šestý domácí Sokol Hluboká před Rytíři Trutnov, osmý byl výběr Slovenska před Olympií Blansko a desítku nejlepších uzavíral další německý tým Rising Star.

V individuálních disciplínách cenu nejlepšího vnějšího polaře získal Stanislav Blažíček z Třebíč Nuclears, nejlepším vnitřním polařem se stal Teodor Svoboda z Hrochů Brno, který získal první místo i v kategorii počtu doběhů. Nejsilnějším pálkařem byl Jeyro Golindano z výběru Katalánska, nejvíce stáhnutých bodů získal Filip Jelínek z Rytířů Trutnov, který ovládl i kategorii nejlepší pálkař. Cenu fair play obdržel Jakub Rosůlek z Rytířů Trutnov a cenu nejužitečnějšího hráče domácí Sokol Lukáš Pirgl.

„Jsem samozřejmě rád, že turnaj se mimořádně vydařil. Děti si turnaj skvěle užily a předváděly vynikající výkony a dovednosti. Organizace by se neobešla bez desítek dobrovolníků z naší T. J. Sokol, rodičů a dalších fandů našeho krásného sportu. Chtěl bych velice poděkovat našim hostům, kteří si našli čas a přišli malé hráče povzbudit – hejtmanovi Jihočeského kraje Martinu Kubovi, starostovi Hluboké nad Vltavou senátorovi Tomášovi Jirsovi, prezidentovi České baseballové asociacePetrovi Ditrichovi či naší přední sopranistce Janě Šrejmě Kačírkové, která úžasně zazpívala naši státní hymnu," zhodnotil 12. ročník SuperCupu jeho prezident a předseda pořádající Sokol Hluboká David Šťastný.

Třináctý ročník SuperCupu desetiletých baseballistů Evropy se uskuteční ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké nad Vltavou od 31. května do 2. června 2024.

Text a foto: David Šťastný, Sokol Hluboká nad Vltavou