Pětice sokolek oceněna v anketě
Trenérka, cvičitelka roku 2022

08. 06. 2023

Pocty v kategorii Celoživotní a dobrovolná činnost se dostalo Marii Kynčlové ze Sokola Nová ves nad Popelkou, Daně Šmídové ze Sokola Čkyně, Marcele Tmejové ze Sokola Štěrboholy, Ireně Slavíkové ze Sokola Písek a Haně Hrochové ze Sokola Moravičany. Cenu převzaly z rukou Jiřího Kejvala, předsedy Českého olympijského výboru, který anketu pořádá ve spolupráci s Komisí rovných příležitostí ve sportu.

Irena Slavíková trénuje házenou 35 let a písecké mladší žákyně až dorostenky patří pod jejím vedením pravidelně mezi nejlepší v republice. Dovedla je třeba i k bronzu v evropském poháru EHF ve švédském Göteborgu.

Podílela se na výchově mnoha reprezentantek. Jejíma rukama prošly mimo jiné bývalé reprezentantky  Kateřina Keclíková a Barbora Raníková a v současné reprezentaci je  Veronika Malá hráčka německého Bithigeimu. V letošním ročníku mladší dorostenky, které trénuje se synem Janem, obsadily 3. místo v nejvyšší soutěži a již některé hráčky dostaly pozvánku do reprezentace.

"Než začne dítě dělat specifický sport. tak by mělo projít všestranností. My tak děti od začátku vedeme, učíme je základy gymnastiky, atletiky a všech míčových sportů. Teprve pak jdeme na specializaci. Všestrannost je prostě základ a Sokol je v tomhle nejlepším příkladem," řekla Slavíková.

Další sokolské cvičitelky se věnují právě všestrannosti. Dana Šmídová vede 27 let předškolní děti a ženy, Marcela Tmejová začínala s gymnastikou a krásu pohybu učí děti o nejmladšího žactva. Marie Kynčlová je cvičitelkou dětí a dorostu všech kategorií stejně jako Hana Hrochová

Všem oceněným blahopřejeme!