24. 06. 2021

Sokolovna má narozeniny

Oslavy 100. výročí položení základního kamene jedné z nejstarších budov v Modřanech - modřanské sokolovny, se blíží!
Ve čtvrtek 24. června 2021 v 17:00 bude akce zahájena slavnostním dekorováním praporu jednoty, výroční pamětní stuhou.
V 17:30 vyjde sokolský průvod, vedený krojovanými sokoly ze Sokolská stráž, ulicí K Vltavě k pomníků obětem 2. světové války u školy TGM. Dále bude pokračovat k Viničnímu domku. Mapku trasy průvodu přikládáme.
Ve Viničním domku můžete vidět od 18:30 "lidské pyramidy", které nacvičili mladší i starší žáci a muži a ženy oddílu všestrannosti ve spolupráci s centrem Cvič.it.
Nácviku se všichni věnovali s velkým nasazením, věříme, že si vystoupení užijete spolu s námi.
V průvodu a ve Viničním domku nám bude hrát sokolská kapela Jitřenka, která nám navodí atmosféru doby, kdy se sokolovna začala stavět.
Velmi se ale těšíme na unikátní VIDEOMAPING, který začne ve 22:00. Nechoďte tedy spát s dětmi, naopak je výjimečně vezměte na tuto skvělou podívanou. Promítat se bude na průčelí sokolovny a troufáme si říci, že nic takového ještě v Modřanech nebylo.
Součástí promítání budou laserové efekty, ale hlavně obrázky dětí z Modřan, které se skvěle do celé akce zapojily. Jsme velmi dojatí a velmi hrdí, že se pro celou věc nadchli i učitelé z modřanských Základních škol a poslali nám velké množství dětských fantazií, které fasádu sokolovny rozveselí.
Těšíme se, že vše vyjde a budeme moct přivítat potomky zakládajícího člena Sokola Modřany pana Hynka Kotvy (Lucka Neuberg Hanzelka) a další milé hosty.