#BeActive Sokol spolu v pohybu

Cílem projektu je podporovat po celý rok spolupráci a otevřenost mezi jednotlivými složkami ČOS a veřejností. Hlavní důraz je kladen na zapojení dosud neaktivní veřejnosti do rozsáhlého spektra pohybových, sportovních a kulturních aktivit Sokola. Nástrojem je pravidelná činnost v tělocvičných jednotách, kde mohou být představeny významné projekty ČOS zaměřené na rozvoj pohybové gramotnosti celého věkového spektra. Základ těchto projektů spočívá v nenásilném a populárním seznamování veřejnosti se cvičebními programy Sokola, jejichž podstata spočívá ve zdravotně orientované zdatnosti, která má ambici stát se celoživotní potřebou každého jednotlivce.

Týden Sokol spolu v pohybu je tradiční akcí, která je vrcholem tohoto projektu. Na jeden týden v roce spojí sokolské jednoty své síly a dají veřejnosti vědět, že Sokol žije! Týden probíhá vždy v září, takže organizované akce mohou sloužit i jako nábor. Mohou samozřejmě plnit i jiné funkce  seznámení veřejnosti s činností ve vašem sokole, setkání cvičenců po prázdninách, otevřené cvičební hodiny, rodinné sportovní akce, závody, soutěže, turnaje, výlety a další.

Téma loňského ročníku #BeActive Sokol spolu v pohybu bylo zaměřeno na sletovou štafetu.

Téma letošního #BeActive Sokol spolu pohybu bude spojeno s výročím 100 let od první zlaté olympijské medaile pro Československo, kterou na OH v Paříži vybojoval ve šplhu sokol Bedřich Šupčík. Tématem tedy může být šplh, slaňování, lanové překážky a aktivity, štafeta ve šplhu nebo přetahování lanem.

Letošní ročník se bude konat v týdnu 23. – 30. září 2024.

Sokol spolu v pohybu je propojen s projektem Evropské komise s názvem Evropský týden sportu (EWOS). Cílem je prezentovat Sokol jako nesmírně činorodou a otevřenou organizaci, která zahajuje cvičební rok prezentací své pravidelné činnosti spojenou s náborem do svých oddílů nebo jen inspirací pro trávení volného času pro všechny věkové kategorie. Přihlásit do projektu lze jakoukoliv akci, která splňuje podmínku otevřenosti pro veřejnost a termín konání je ve výše uvedeném týdnu.

#BeActive Night

Součástí tohoto týdne sportu je také #BeActive Night (sobota 28. 9. večer). #BeActive Night bude letos spojena s Nocí sokoloven, která se vzhledem ke Sletu bude konat v netradičním termínu a to právě 28. 9. 2024.

Plakát na akci si můžete sami vyrobit na míru po přihlášení v programu www.canva.com

Další informace o projektu jsou zde

Sokol spolu v pohybu 2023
  • termín: 23.  30. 9. 2023 a 1. 10 2023