Je tady aktivní týden:
Sokol spolu v pohybu 2024

23. 09. 2024

XVII. všesokolský slet ukázal krásu pohybu, proto se přijďte hýbat s námi. Ideální šance je objevit kouzlo Sokola při tradiční zářijové akci Sokol spolu v pohybu. I letos je projekt součástí Evropského týdne sportu, který nese motto #BeActive, což je iniciativa Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě.

Sokol spolu v pohybu se uskuteční v termínu 23. – 30. 9. 2024.

Letos je do projektu zapojeno 204 jednot, nachystáno je 241 akcí a očekává se přes 20 tisíc účastníků. Přehled jednot, kam se můžete jít podívat, si najdete v seznamu akcí najdete ZDE.

Téma letošního #BeActive Sokol spolu pohybu je spojeno s výročím 100 let od první zlaté olympijské medaile pro Československo, kterou na hrách v Paříži vybojoval ve šplhu sokol Bedřich Šupčík. Tématem tedy může být šplh, slaňování, lanové překážky a aktivity, štafeta ve šplhu nebo přetahování lanem.

V sokolské jednoty ale představí celou šíři sportovních, pohybových, kulturních i společenských aktivit Sokola. Sportovní akce, jako otevřené cvičební hodiny, závody, soutěže, turnaje a výlety jsou určené především rodinám. Na mnoha místech je možné si otestovat fyzickou kondici a zjistit, jak na tom jste!

Sokol spolu v pohybu je součástí Evropského týdne sportu, který nese motto #BeActive, což je iniciativa Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Součástí Evropského týdne sportu, a tedy i projektu Sokol spolu v pohybu, je také #BeActive Night. Tento projekt se uskuteční v celé Evropě v sobotu 28. 9. 2025 večer společně s Nocí sokoloven.

Projektu #BeActive Sokol spolu v pohybu a #BeActive Night se v roce 2023 zúčastnilo 40 tisíc účastníků a 2500 pořadatelů na celkem 318 akcích.