Komise pro digitalizaci správy ČOS je poradním orgánem předsednictva ČOS.

Čím se komise zabývá

Dle jejího statutu komise pro digitalizaci správy ČOS mimo jiné:

Plánuje do budoucna

• Koordinuje tvorbu a implementaci strategií v oblasti digitální správy ČOS.
  • Zpracovává a předkládá Předsednictvu ČOS návrhy dlouhodobých a střednědobých koncepcí, výhledů a směru rozvoje v oblasti informačních technologií.

Zajišťuje spolupráci

• Iniciuje, koordinuje a podle potřeby zajišťuje spolupráci mezi programovými a odbornými útvary ČOS, sokolskými župami a T. J. Sokol v oblasti digitalizace správy.
  • Projednává podněty z programových a odborných útvarů, organizačních složek ČOS týkající se digitalizace správy a navrhuje P ČOS opatření.
  • Zajišťuje koordinaci aktivit s cílem zvyšování přívětivosti digitálních služeb pro členy ČOS

Analyzuje a doporučuje

• Analyzuje využití digitálních a ICT služeb v České obci sokolské a na základě toho navrhuje a doporučuje Předsednictvu ČOS nápravná a rozvojová opatření.
  • Zajišťuje koordinaci aktivit s cílem dosahování efektivního vynaložení finančních prostředků určených pro digitální služby.
  • Projednává a zpracovává stanoviska k návrhům legislativních vnitrospolkových norem, které se týkají oblasti digitalizace a ICT.

Projekty a dokumenty

Připravuje se.

Zde najdete dokumenty vytvořené komisí, které schválilo Předsednictvo ČOS k publikování.

Členové komise

V abecedním pořadí:

• Hybner Milan
  • Chlumský Martin (předseda)
  • Kráčmar František
  • Řibřidová Eva