14. 05. 2022

Férová snídaně 2022

Sejdeme se v sobotu 14.5.2022 od 9:30 hod.na Mariánské louce "U stromu" v Děčíně na:

Férové snídani, což je největší česká akce na podporu pěstitelů ve světě. Dobrovolníci a dobrovolnice na více než stovce míst České republiky pořádají piknikový happening, aby ukázali svůj zájem o životy pěstitelů kávy, kakaa nebo banánů v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Férová snídaně se koná vždy na Světový den pro fair trade.

Letos akci v Děčíně pořádá TJ Sokol Děčín.

Vezměte si s sebou deku a košík na piknik. Do něj "férovou snídani". Třeba kávu udělanou z kávy, kterou jste koupili v Kauflandu a má symbol Fair Trade (třeba Tchibo BARISTA), nebo kakao či banány, za jejichž pěstování nebyly ožebračováni lidé, kteří fyzicky tyto produkty pěstují. Ale můžete si udělat třeba i domácí lívance, nebo palačinky s domácím džemem, nebo jinými produkty z trhu, které pěstují soukromí zemědělci. K tomu s sebou vezměte celou rodinu, třeba i se psem a přijďme společně posnídat na čerstvý vzduch, do přírody. V případě horšího počasí nezapomeňte přibalit pláštěnku, nebo deštník a schováme se pod stromy. Vždyť déšť k přírodě patří a je životodárný, i když někdy zlobí ;-)