Přijďte 25. 6. do Tyršova domu na Noc sokoloven
Ukážeme vám i unikátní sokolskou vyhlídku

08. 06. 2021

Již posedmé se otevřou brány sídla České obce sokolské – Tyršova domu na pražském Újezdě. Návštěvníci se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek, zaplavat si v bazénu, prohlédnout si výstavu Československé obce legionářské o dobrovolnicích v Československém Červeném kříži, zasoutěžit si o zajímavé ceny nebo o plavenky, zajít zaswingovat na koncert (učitel tance bude přítomen). Zabaví se i děti, pro které zahraje loutkové divadlo a bude pro ně připraven dětský koutek. Na své si přijdou úplně všichni na swapu = výměně oblečení. Nevyměněné kousky půjdou do charitativních obchodů. Součástí prohlídky jsou i barokní prostory Michnova paláce.

10:00, 13:00 a 16:00 komentované prohlídky Tyršova domu a v 21:00 večerní výstup na střechu

Pro zájemce jsou připraveny komentované prohlídky Tyršova domu. Kapacita každé prohlídky je omezena na 20 osob. Vezměte si pohodlnou obuv. Výstup na střechu není vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí. V případě zájmu doporučujeme konkrétní termín rezervovat. Učinit tak můžete přes formulář na tomto odkazu. Pro případné zrušení rezervace využijte tentýž formulář. Sraz před prohlídkou bude vždy u vrátnice č. 1 Tyršova domu (vchod od tramvajové zastávky Hellichova).

Michnu palác_Mramorový sál_foto Růžička

Pro rezervaci stačí také naskenovat tento QR kód a vyplnit rezervační formulář

QR kodu prohlídka střechy Tyršova domu_Noc sokoloven 2021

17:00 až 20:30 SWAP (výměna oblečení)

Vytřídili jste v poslední utlumené covidové době své oblečení? A nevíte teď, kam s ním? Vezměte jej s sebou a třeba vám padne do oka zase něco jiného. Všechno oblečení, které nenajde nového majitele, bude předáno do charitativních obchodů.

16:00 až 21:00 plavání v bazénu Tyršova domu

PLAVÁNÍ V BAZÉNU BYLO BOHUŽEL KVŮLI TECHNICKÝM PROBLÉMŮM ZPŮSOBENÝM ČTVRTEČNÍ BOUŘKOU ZRUŠENO. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

10:00 až 21:00 Výstava

Panelová výstava o ošetřovatelkách Čs. červeného kříže ve Velké Británii 1939–1945 je zapůjčena od Československé obce legionářské. Výstava bude umístěna v prosvětleném sále v zadním traktu – sál T5.

16:30 a 17:30 Loutkové představení pro děti

Představení je vhodné pro děti od 3 do 10 let (to samé představení se bude hrát 2x). Představení bude odehráno v prostorách Michnova paláce. Pohádka se jmenuje Kašpárek si staví domek a pojednává o Kašpárkových trablech s čertem při stavbě vlastního domečku. Představení trvá cca 30 minut.

18:00 až 20:30 Workshop lidských pyramid pro každého

V uvedeném čase budou k dispozici lektoři, s kterými si vyzkoušíte, jak se staví lidské pyramidy (vhodné pro všechny).

Workshop lidských pyramid se bude odehrávat v tělocvičně T2.

Nevíte, co jsou lidské pyramidy? Podívejte se na naše video, které jsme připravili pro ty, kteří je pro vás již nacvičují. Nahlédněte do naší kuchyně

18:00 až 20:30 swingová tančírna s lektorem, k tanci bude hrát Letenský dixieland

Přijďte si poslechnout tradiční jazz 20. a 30. let minulého století a k tomu si zatancovat Lindy hop. Že jej neumíte? Budou tu i lektoři.

Koncert Letenského dixielandu se odehraje venku v atriu Tyršova domu, proto tomu raději přizpůsobte oblečení dle aktuální předpovědi počasí. Rezervace není nutná.

Dixieland bude hrát až do 21:30 hodin!

Dětský koutek, kvíz, soutěže pro děti i dospělé

Po celou dobu programu bude v aule Tyršova domu pro malé návštěvníky připraven dětský koutek s omalovánkami, vystřihovánkami, hledáním rozdílů a dalšími věcmi. Starší návštěvníci si mohou vyluštit kvíz o zajímavé ceny nebo soutěžit o plavenky do bazénu Tyršova domu.

Sokolská prodejna

Po celou dobu konání programu bude otevřena sokolská prodejna, kde si můžete vychutnat i kávu s výhledem na velkou tělocvičnu z roku 1925.

Jak se k nám dostanete?

- tramvajemi č. 12, 15, 20, 22 na zastávku Hellichova

- vstupů do areálu je víc: můžete jít od zastávky Hellichova přes malou pasáž s výstavou k vrátnici č. 1; z ulice Újezd přes nádvoří se sochou Miroslava Tyrše do Michnova paláce nebo projít postranními dveřmi do Tyršova domu, nebo z Kampy či ulice Všehrdova přes slavnostní nádvoří k vrátnici č. 2

- po areálu Tyršova domu budou rozmístěny ukazatele a program a budou se tu pohybovat organizátoři v tričku Noci sokoloven – neváhejte se na ně obrátit s dotazy

Hygienická opatření:

Stále je zvýšené riziko pandemie koronaviru, a proto všechny návštěvníky, na které se velice těšíme, prosíme o dodržování následujících opatření:

- po celém areálu Tyršova domu jsou rozmístěny stojany s dezinfekcí – prosíme návštěvníky, aby je využívaly

- prostor dětského koutku bude průběžně dezinfikován, před vstupem prosíme malé i velké návštěvníky, aby si vydezinfikovali ruce

- v uzavřených prostorách mějte zakrytý nos a ústa

A to není vše!

Na sousedních ostrovech se koná v pátek 25. 6. a v sobotu 26. 6. festival United Islands. V sobotu na něm najdete i zástupce Sokola. Konkrétně členy T. J. Sokol Kampa - oddíl trampolín. Sledujte naše sociální sítě a dozvíte se detaily nejen k této akci, ale samozřejmě i k Noci sokoloven. Přehled všech zapojených sokoloven dle krajů najdete TADY.