Sokolská župa Ještědská uspořádala u příležitosti 8. října (Památného dnes sokolstva) ojedinělou výstavu. V Krajské vědecké knihovně v Liberci bylo, mimo jiné, k vidění i dvanáct sokolských praporů – některé z nich mohla veřejnost spatřit vůbec poprvé.
Historii župy Ještědské připomněly fotografie, plakáty nebo třeba odznaky. Ale právě zmíněné prapory byly největším lákadlem. Takto pohromadě byly k vidění vůbec poprvé od Druhé světové války, kdy byly leckdy i na velmi zajímavých místech ukrývány a střeženy před německými vojsky.
„Návštěvníci mohli vidět například vyšívanou státní vlajku Jezdeckého oddílu Sokolské stráže Liberec z roku 1929, kterou zdobí i „Sokolátko“ od Josefa Mánesa a malý statní znak Československé republiky. O tuto vlajku, která vznikla u příležitosti 10letého výročí jezdeckého oddílu projevilo dokonce zájem i Národní muzeum v Praze,“ říká Miroslav Brožek, archivář a velitel Sokolské stráže v župě Ještědské.
Výstava byla hejtmanem Libereckého Kraje Martinem Půtou zahájena 3. října a trvala do 13. října. Ve čtvrtek 8. října z ní sokolové krátkodobě odnesli své prapory, přenesli je na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde v 16 hodin proběhl pietní akt k uctění Památného dne sokolstva. Pořadatelé plánují výstavu opakovat každoročně, a to jak pro cvičence, tak pro veřejnost. Výstava by měla také sloužit jako učební pomůcka pro žáky základních a středních škol.