Česká obec sokolská

Cvičitelem roku 2021
Je Václav Obrázek

21. 04. 2022

Cvičitelem roku se v anketě Sokol roku 2021 stal Václav Obrázek ze Sokola Praha - Podolí, který je téměř deset let náčelníkem cvičitelů jednoty. Je cvičitelem II. třídy všestrannosti, III. třídy parkouru, je absolventem dánské sportovní akademie Gerlev.

Vyniká svým entuziasmem a kreativitou, děti i dospělé umí při cvičení skvěle motivovat a svou energií tlačí vpřed celý cvičitelský tým. I díky jeho přístupu má jednota to štěstí, že o cvičitele - ani ty nové a mladé - nemá nouzi. 

Své kvality prokázal v těžkém covidovém období 2020/2021, kdy rozběhl v jednotě projekt Sovy - Sokolské výlety. Cílem bylo nabídnout malým sokolíkům s rodiči venkovní aktivity, koronaviru navzdory. I v době nejpřísnějších lockdownů bylo možné tyto výlety s úkoly absolvovat a zpestřit si tak pobyt venku. Pod Vaškovým vedením vzniklo, v spolupráci s podolskými cvičiteli, více než 10 výletních okruhů a do projektu se posléze zapojily i další jednoty z celé republiky. 

https://sites.google.com/sokol.eu/sovy

Vašek vedl i řadu online cvičení Tabaty, když byly tělocvičny uzavřeny. Pod jeho vedením jednota připravila další venkovní aktivity jako Podolská míle nebo Vyběhni Kavky, které se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. Podnítil cvičitelský sbor k aktivnímu zapojení do projektu Sokol spolu v pohybu a ve svém volnu průběžně organizuje oblíbené víkendové akce žactva a podílí se i na organizaci společenských akcí v jednotě. 

Jeho přičiněním se Sokol Praha - Podolí po několikáté zapojil do akce Noc sokoloven, během Památného dne sokolstva zase pořádá lampionový průvod k sokolskému památníku na Podolském hřbitově, kde se těm nejmenším, ale i jejich rodičům vštěpuje, jak důležitou roli hráli sokolové při obraně republiky a kolik z nich zaplatilo i cenu nejvyšší. 

Jeho znalosti a dovednost předávat své zkušenosti dál využívá i Ústřední škola ČOS, kde v rámci školení III. třídy lektoruje Pohybové hry a budoucím cvičitelům kromě mnoha her předává i nadšení a zapálení. Jeho nejen v jednotě tolik ceněný lidský a přátelský přístup tak mohou okusit i další sestry a bratři připravující se na cvičitelskou kariéru. 

 

Galerie

Fotky a videa

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace