V LETOŠNÍM ROCE SE MOVE WEEK KONÁ V TÝDNU OD 23. 5. DO 29. 5. 2022.

Přidejte se k nám a rozhýbejme Čechy!

MOVE Week je jednou ze stěžejních akcí celoevropské kampaně zaměřené na propagaci sportu a tělesných aktivit „NowWeMove“, pořádané Mezinárodní asociací pro sport a kulturu (ISCA) jejíž je Česká obec sokolská jedním ze zakládajících členů. Od roku 2012 se díky této kampani podařilo rozhýbat 3 444 930 lidí ze 38 států světa.

Více o projektu MOVE Week a kampani NowWeMove ZDE

MOVE WEEK 2022

V týdnu od 23. 5. 29. 5. 2022 se uskuteční v České republice další ročník projektu MOVE Week v rámci ČOS, do kterého se mohou zapojit tradiční akce jako Sokolení, dny otevřených dveří, tradiční běhy, turistické pochody, ale i akce zcela nové.

Zaregistrujte se do letošního ročníku online ZDE!

Sobota 28. 5. bude věnována iniciativě Evropské míle, která je také součástí kampaně #NowWeMove

EVROSPKÁ MÍLE 2022  #FindYourMile

Evropská míle je iniciativou pořádanou asociací ISCA oslavující radost z opětovného pohybu omezeného v důsledku vládních opatření způsobených pandeií covid-19.

Organizace ISCA darovala v roce 2021 z celkového součtu nasbíraných mil peněžní dar ve výši 10 000 eur nadaci The Daily Mile Foundation, která podporuje děti v zapojených evropských zemích k běhu každý školní den 15 minut (1 míle). Letos se darované míle započítávají do evropského systému pouze symbolicky, a proto jsme pro druhý ročník Evropské míle vymysleli vlastní téma, kterým se můžete inspirovat pro vaše chystané akce.

Nasbírejte během vaší akce 100 mil, tj. 160 km (1 míle = 1,6 km), na počest 160. výročí založení Sokola. Do projektu se může zapojit každý (včetně zdravotně hendikepovaných), kdo chce zdolat vzdálenost min. 1 míle, formou chůze, běhu, jízdy na kole, kolečkových bruslích nebo dalšími způsoby pohybu, a touto vzdáleností se podílet na sběru 100 mil v rámci vámi pořádané akce. Volba vzdálenosti pro celkový součet 100 mil získaných od zapojených účastníků je čistě na vás. Můžete např. uspořádat běžecké závody na trati s délkou 2 míle pro 50 účastníků.

Zaregistrujte se do druhého ročníku online ZDE

Akce Evropské míle lze uspořádat dne 28. 5. nebo v jiném termínu (mimo projekt Move Week) a to nejpozději do 15. 6. 2022.

Více o projektu Evropské míle a darování mil ZDE

EM Stupno 2021

MOVE WEEK 2021 v číslech

• 55 akcí ve 47 městech/obcích ČR