Sokolského běhu republiky se v Jedovnicích
zúčastnilo přes 120 závodníků

10. 11. 2021

Na počest 103. výročí vzniku Československa se konal 28. října 3. ročník Sokolského běhu republiky, a to nejenom u nás v Jedovnicích, ale i v dalších více než 40 městech České republiky. Jako každoročně se k běhu připojili také naši krajané žijící v zahraničí.

Běhu v Jedovnicích se zúčastnilo celkem 123 závodníků, z toho 79 dospělých a 44 dětí. Každá věková kategorie měla svoji trasu. Mladší děti běžely 540 m, starší 1,4 km, dospělí měli trať dlouhou 5,5 km. Všichni startující zvládli závod na výbornou. V cíli bylo vidět usměvavé tváře. Za tu námahu to prý stálo. Závodníci chválili výběr tratě, dobrou organizaci, krásnou přírodu, podzimní den rozzářený sluncem a barvami zdejších lesů.

V cíli obdrželi všichni účastníci medaile. Nejlepší běžci z každé kategorie si na závěr stoupli na stupně vítězů, kde jim byly předány diplomy a odměny.

Pořádající Sokol Jedovnice děkuje všem zúčastněným, že se připojili k důstojné oslavě vzniku Československa.

Text: Milada Sotolářová