Sokolové v Jedovnicích
si připomněli narození T. G. Masaryka

22. 03. 2022

Členové Sokola Jedovnice si každoročně připomínají výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Při této příležitosti položí kytici k bustě TGM, která se nachází na travnaté ploše na začátku jedovnického náměstí. Nejinak tomu bylo letos 7. března, kdy se malého pietního aktu zúčastnilo šest členů výboru a cvičitelského sboru. Sestra jednatelka v krátkém projevu vyzdvihla důležitou roli prezidenta Masaryka v běžné i odbojové činnosti Sokola. Věříme, že zvláště v dnešní válkou rozjitřené době, připomene kytice v barvách trikolóry položená u pomníku významné osobnosti české státnosti, jak důležitá je svoboda národu a vlasti.

Autorka: Kateřina Klimešová, starostka T. J. Sokol Jedovnice