23. 10. 2021

Antifragilita a mobilita

Antifragilita je oblast cvičení, která se zabývá tím jak zůstat odolný vůči zraněním. Jak si udržet schopnost pohybového aparátu odolávat náhodným nevšedním zátěžím např. když zakopnete. Nejde však jen o odolnost vůči nehodám ale i vůči namáhání sportem, kterému se věnujete třeba i denně. Mobilita, často také nazývaná flexibilita. Jak si udržet rozsah pohybu, jak ho udržet zdravý a jak ho zvětšovat, kromě těchto témat probereme také různé druhy stretchingu a to jak Antifragilitu a mobilitu zařadit do vašeho denního života tak aby to nebyla jen nuda. Seminář lektora Jiřího Paclta je vhodný pro cvičitele všestrannosti nebo cvičitele a trenéry jiných odborností a sportů s rizikem zranění.

Více informací i o dalších akcích Ústřední školy: https://prosokoly.sokol.eu/seznam-skoleni-a-seminaru