Vedení České obce sokolské po poradě s župními organizátory jednohlasně rozhodlo o přesunu největší letošní sokolské akce SokolGym 2021 na rok 2022.

„Současná protiepidemická opatření neumožňují společnou přípravu cvičenců na jednotlivá vystoupení ani nezaručují možnost konání tak rozsáhlé akce v připravovaných termínech - květen až červen. Veškeré vynaložené úsilí včetně finančního zajištění přesuneme na příští rok. Nyní se můžeme věnovat přípravě cvičitelů k nácviku hromadných skladeb aspoň formou on line nácviků,“ uvádějí náčelnice České obce sokolské Anna Jurčíčková a náčelník Petr Svoboda.

„Přesto, že jsme doufali, že se SokolGym 2021 uskuteční, s postupem času bylo čím dál jasnější, že toto naše přání nebude vyslyšeno. Přesto je nutno říct, že Sokol neustává ve své činnosti a jeho členové se snaží naplňovat hlavní poslání spolku, které je: „Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě“, řekla k rozhodnutí starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Více informací je v tiskové zprávě uveřejněné na webu Sokol.eu/press

Informace o tom, co se chystá v projektu SokolGym 2022 si lze přečíst na stránce věnované projektu v roce 2022.