Česká obec sokolská

Sokolský odznak zdatnosti (SOZ)

SOZ je nový projekt ČOS, jehož cílem bude posuzovat pohybové schopnosti a dovednosti. Zatím je zaměřen na žactvo, pro které jsou zpracovány disciplíny i metodické pokyny k jejich provádění. Zapojit se může kdokoliv nejen z oddílů všestrannosti, ale i ze sportovních oddílů žactva.

Sokolský odznak zdatnosti nabízí sedm základních (povinných) disciplín (SOZ 1. – SOZ 7.) a tři volitelné (SOZ 8. – SOZ 10.). Kdo ho chce získat, bude muset splnit 8 disciplín, tzn. sedm základních a z volitelných vybrat jednu dle uvážení.

Aby mohl být SOZ spuštěn je potřeba vytvořit hodnotící tabulky, proto je nyní nejdůležitější naměřit a sesbírat co nejvíce výsledků výkonů v jednotlivých disciplínách. Obracíme se proto na všechny cvičitele a trenéry žactva, aby se do projektu zapojili, a pomohli nám potřebná data nashromáždit!

 

Kde naleznu popisy disciplín? 

Popisy jednotlivých disciplín SOZ jsou zde.

Do kdy se mají disciplíny splnit a zaslat?

Žádné datum na splnění disciplín a zaslání výsledků stanoveno není. Projekt SOZ by měl být do budoucna k dispozici neustále (jako jiné projekty ČOS, např. Sokol spolu v pohybu) a měl by se vyvíjet a vylepšovat. Nejlepší by ale bylo splnit co nejvíce disciplín a co nejdříve to půjde :-).

Kam zasílat výsledky? 

Pro zapisování výkonů v disciplínách je připraven Google formulář zde.

Kde naleznu více informací?

Další informace o projektu jsou zde.

Mapa
Kalendář Akcí
27
10

Chodíme pro radost

Kde: Praha Háje

28
10

Lampiónový průvod

Kde: Chocerady

28
10

Lampionový průvod

Kde: U sokolovny 350/5 Olomouc - Nemilany

28
10

Šlápota 8

Kde: areál TJ Sokol Blovice

Newsletter

Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace