SOKOLSKÝ INSPIROMAT

aneb zatočme s Covidem společným pohybem

V hlavách sokolských cvičitelů vzniká i v této době spousta dobrých nápadů. Byla by velká škoda, kdyby upadly v zapomnění, neboť mohou být také velkou inspirací pro ostatní jednoty a cvičitele. Pojďme společně sdílet své nápady a zkušenosti prostřednictvím SOKOLSKÉHO INSPIROMATU!

Náčelnictvo ČOS jako reakci na tuto situaci připravilo prostor pro vytvoření uceleného souboru příkladů dobré praxe a nápadů na aktivity, které byly a jsou realizovány v době omezení činnosti a mohou být nadále realizovány sokolskými jednotami nejen při případném opakování nastalé situace, ale i jako obohacení naší další činnosti.

Tři základní oblasti aktivit:

1. Aktivity vhodné pro nouzový stav, kdy je nutné realizovat tzv. distanční aktivity bez fyzického kontaktu cvičenců.

2. Aktivity pro období rozvolňování, kdy není možný návrat k činnosti v plném rozsahu, ale je možné obnovit vazby s cvičenci. Tyto aktivity mají silný socializační charakter.

3. Aktivity pro období nového začátku - mohou sloužit k dobré propagaci naší činnosti, ale i jako nová inspirace do cvičebních jednotek.

Jak se zapojit?

1. Autor aktivity, který je ochoten tuto aktivitu sdílet s ostatními a nabídnout ji jednotám, zašle materiál na email: psadek@sokol.eu a asebkova@sokol.eu. Dokument by měl obsahovat popis a pravidla aktivity včetně případného podpůrného materiálu jako je např. zpracování startovních lístků, obrázků umístěných na stanovištích, herních plánů, bodování a hodnocení.

2. Zasláním dokumentu dává autor automaticky souhlas k jejímu sdílení s ostatními tělocvičnými jednotami.

3. Aktivity projdou ve spolupráci s autorem metodickou kontrolou – srozumitelnost a kompletnost informací a materiálů, které jsou předávány.

4. Dokument bude vložen na volně přístupný sdílený disk. Informace o vložení bude zveřejněna společně i s krátkou anotací aktivity a odkazem na disk na facebookovém profilu sportovní všestrannost. Dále informaci bude odbor všestrannosti odesílat emailem župním N+N.

5. Naším cílem je každý týden zveřejnit 1-2 aktivity. Zde bude velmi záležet na množství vašich podnětů.

6. Budeme velmi rádi, když s námi budete sdílet vaše zkušenosti, případně fotografie z vlastní realizace.

7. Všechny aktivity budou uloženy na volně přístupném sdíleném disku

8. První aktivity budou zveřejněny 18. března 2021.

Těšíme se na vaše nápady, které nám pomohou rozhýbat Sokol.

Kalendář Akcí

2024 Co mohu udělat sám pro své zdraví? Benátky nad Jizerou