Sokolská městská hra

Interaktivní šifrovací hra, která vás provede v Praze po místech spjatých se Sokolem.

Obecné informace ke hře

Sokolská městská hra je určena pro hráče starší 15 let. Hra začíná v Praze u budovy T. J. Sokol Královské Vinohrady. Jedná se o hru při které se pomocí řešení hravých šifer a rébusů budete pohybovat po tematických stanovištích v centru Prahy. U sokolovny vyluštíte první šifru, která vám určí další stanoviště. A tak pořád dokola, až se dostanete do cíle. Šifry jsou lehké obtížnosti a tématicky laděné ke vzniku republiky a k Sokolu. U každého stanoviště máte historické okénko vážící se k navštívenému místu. Hra je omezena na 10 týmu za měsíc. Přehled obsazenosti.

Jak začít hrát
1) Vytvořte tým složený z 2–4 členů s tím, že alespoň jeden z týmu musí být členem Sokola, mít průkazku a řádně zaplacené příspěvky na rok 2020.
2) Zvolte si termín hry alespoň 5 pracovních dní dopředu.
3) Vyplňte přihlašovací formulář

Do pěti dnů vám přijde voucher na hru, kde se dozvíte číslo týmu a kód týmu, bez kterých nelze hru hrát. Až se přihlásíte a přijde vám voucher na hru, ve vámi zvolený termín a čas si s voucherem dojděte pro herní obálku, kterou vám vydají na základě voucheru na vrátnici T. J. Sokola Královské Vinohrady. Na obálce jsou informace ke hře, které si důkladně prostudujte a seznamte se s návodem.

Co ke hře potřebujete?

• nabitý mobilní telefon s přístupem na internet, psací potřeby (tužka, guma)
  • dále se může hodit průhledná psací fólie, zápisník, tvrdé desky jako podložka, přenosná židlička. Pokud plánujete hru ve večerních hodinách tak čelovka, či jiný zdroj světla.
  • teplé či nepromokavé oblečení v závislosti na počasí

Co se stane, když se mi nepodaří šifru vyluštit?
Nic se neděje. Nejprve si můžete SMSkou nechat zaslat nápovědu k šifře a pokud stále nevíte, jak na to, můžete si nechat zaslat SMSkou i řešení a jít na další stanoviště.

Mohu využívat při hře MHD?
Ano, můžete, ale většinou bude efektivnější dojít na další stanoviště pěšky.

Potřebuji si obstarat ke hře mapu Prahy?
Ne, mapa je ve startovní obálce.

Co když nikdo v týmu nemá chytrý telefon?
Bohužel, bez něj se hra hrát nedá.

Kdy mohu hru hrát?
Hru můžete hrát po celý den sedm dní v týdnu, ale obálky se na vrátnici vydávají každý den v čase 8:00–19:00.

Výsledky

Výsledky vašeho týmu se aktualitují do dvou dnů po skončení hry, pokud ne, ozvěte se nám.

Hráli jste sokolskou městkou hru? Zanechte nám několik postřehů a ohodnoťte šifry vyplněním zpětnovazebního dotazníku.

V případě dalších dotazů se ptejte na e-mailu: kpohlova@sokol.eu.