Česká obec sokolská

Volejbalisté Sokola Mnichovo Hradiště
Získali bronz v Českém poháru žáků

11. 11. 2021

Po úspěšně odehrané kvalifikaci jsme se přihlásili k pořadatelství dalšího turnaje Českého poháru a byla nám do MH přidělena třetí osmička týmů v čele s Duklou Liberec, Lvi Praha B a VK Karlovarsko, tedy zálohami extraligových týmů. Dále se do této skupiny kvalifikovali VK Jirkov, Volejbal Sokolov, Jiskra Havlíčkův Brod a VSK Český Krumlov. V pátek před turnajem se bohužel pro nemoci a karanténu musela odhlásit Dukla Liberec, takže jsme museli mírně přeorganizovat turnaj.

V sobotu 6.11.2021 náš tým zahajoval celý turnaj v domácím prostředí proti VK Jirkov.

SMH – VK Jirkov 1:2 (20,-17,-7)

Začali jsme dobře, když jsme minimálně chybovali a všichni hráči hráli plně koncentrovaně. V druhé sadě jsme se bohužel začali dopouštět chyb na podání i přihrávce a v útoku jsme se báli útočit naplno.  Soupeř tak naše útoky často ubránil a sám zakončoval bodové míče přes své útočníky, kteří byli znatelně přesnější a důraznější. Proto jsme prohráli druhou sadu a poměrně jasně i tie-break.

SMH – Volejbal Sokolov 1:2 (-28,-15,-11)

Také druhé dopolední utkání jsme začali dobře, ale postupně soupeř přebral aktivitu a byl lepším týmem. Znovu nás trápil nedostatečně důrazný útok a nedorozumění v obraně. Navíc se soupeři úžasně rozehrál vysoký kapitán týmu Zahrádka, který nás ničil jak na síti, tak na podání. První set jsme sice vyhráli, ale ve druhém nám Sokolov nedal šanci a v tie-breaku pak také ne, když vedl soupeř již 14:5. Při podání Pospíšila jsme ještě živili naději a dali pět bodu v řadě, ale nakonec se obrat nepodařil.

SMH – Lvi Praha B 2:0 (10,10)

V odpoledních zápasech jsme konečně začali předvádět hru, která nás zdobila v HK. Dobré podání a kvalitně dohrávané míče v útoku po dobré obraně a přesné nahrávce. V tomto zápase jsme byli jasně lepší a soupeři nedali šanci.

SMH - Jiskra H.Brod 2:0 (13,15)

Také poslední sobotní zápas se z našeho pohledu vydařil. Vyšší hráče HB jsme přehráli přesností a větším důrazem na podání i na bloku. Dařilo se nám zrychlovat hru středem, ale hlavně bodovat po útoku z hlavního kůlu. Všichni hráči se již zvládli postavení ve hře, hráli dobře na svých postech a současně se skvěle navzájem doplňovali.

SMH – VK Karlovarsko 2:1 (21,-23,12)

V prvním nedělním utkání jsme výborně začali a zvládli jako ve všech předchozích duelech první set. Jenže v druhém se soupeř zlepšil a my jsme mu tak nedokázali odskočit na větší bodový rozdíl. Za vyrovnaného stavu pak byli po dvou našich chybách úspěšnější hosté. Tím jsme si výrazně zkomplikovali situaci, protože Jirkov na sousedním hřišti sice porazil 2:0 Sokolov, ale my jsme ztratili důležitý bod v boji o druhé místo ve skupině, které by znamenalo postup do druhé osmičky. Ovšem na to jsme nemohli myslet a museli jsme vybojovat tie-break, což se nám díky výborným výkonům všech hráčů na hřišti povedlo.

SMH – VSK Český Krumlov 2:0 (9,10)

V posledním utkání tohoto turnaje jsme předčili soupeře ve všech herních činnostech a zaslouženě jsme jasně zvítězili. Kluci předváděli téměř bezchybnou hru, za což sklízeli potlesk přihlížejících diváků. Ani takto jasný výsledek nám ovšem nestačil na nahrazení výpadku ze sobotního dopoledne a ztracený set s Karlovarskem nás hodně mrzel. V turnaji jsme skončili na pěkném třetím místě, se stejným počtem bodů jako druhý Sokolov, ovšem Sokolov místo nás posunul do druhé osmičky lepší poměr setů. Turnaj vyhrál Jirkov, který ztratil jediný set s námi a předváděl také nejlepší hru. Za měsíc se tedy budeme chtít lépe připravit na turnaj do Karlových Varů, kde bychom chtěli tentokrát bojovat o postupové příčky.

Přesto lze výkony žáků Sokola Mnichovo Hradiště hodnotit velice pozitivně a jejich hra se zápas od zápasu zlepšuje. Na celkovém třetím místě v tomto turnaji se podíleli: Smečaři Ondřej Kysela, Jan Litvik, Ondřej Štejnar a Jakub Krejčiřík, blokaři Marek Jansta, Zbyněk Marcín, Vítek Pospíšil a Matyáš Kryst, diagonální hráči Vítek Kysela a Štěpán Bubeník, libero týmu Martin Benda a kapitán a nahrávač týmu Tomáš Skřivan. Z důvodu karantény chyběl druhý nahrávač Ondra Švejdar. Více méně se vykrystalizoval tým a posty hráčů pro zbytek sezóny a nyní se budeme připravovat na příští turnaj v rámci tréninků a zápasů KP mladších a starších žáků.

Text: Jiří Skřivan, trenér týmu