Vláda zrušila prokazování certifikátem
Zvýší se maximální počet osob na akcích

09. 02. 2022

Vláda dnes zrušila povinnost prokazovat se certifikátem o očkování nebo o prodělaném onemocnění covid-19 pro využívání služeb, vstup do restaurací a na kulturní, sportovní a další akce. Dochází také ke zvýšení maximálního počtu osob na hromadných akcích.

Nová pravidla, která zruší prokazování covidovými certifikáty, budou platit od půlnoci ze středy na čtvrtek.

• Mohou hromadně sportovat amatérští sportovci v maximálním počtu 100 osob.
  • Nadále se nevyžaduje prokázání Tečkou či jiným certifikátem o prodělané nemoci či očkování.
  • Organizátorovi sportovní akce se nařizuje neumožnit přítomnost více než 1 000 diváků, kteří musí být usazeni.

I nadále zůstane povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorách nebo početní omezení účastníků hromadných akcí. Umělecká představení, sportovní utkání, kongresy a vzdělávací akce bude nadále moci navštívit maximálně 1000 diváků, a to za podmínky, že budou usazeni.

Na ostatní hromadné akce může maximálně 100 účastníků. Od 19. února pak bude moci hromadné akce navštívit maximálně 500 neusazených a 1000 sedících osob, přesahuje-li kapacita prostoru 1000 sedících diváků, lze z počtu míst nad 1000 obsadit nejvýše 50 % maximální kapacity k sezení. Ostatní akce, jako jsou spolkové, kulturní, sportovní, tradiční akce, slavnosti a jiná shromáždění pak bude moci navštívit maximálně 500 účastníků.

Grafika je ke stažení zde v Canvě pak zde

Více informací v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví ČR případně na webu k opatřením o koronaviru.

Tužme se!