Večer sokolských světel v Českém Dubu
120 účastníků, 60 lodiček

31. 10. 2023

Také v Českém Dubu se slavil Večer sokolských světel. I přes ne příliš lákavé počasí se sešlo 124 účastníků a 61 lodiček doplulo do cíle. Letos to bylo nejvíce účastníků, akce je stále oblíbenější. Letos byla v rámci spolupráce Trojžupí - župy Jizerské, Krkonošské a Ještědské, pověřena přípravou oslav Památného dne sokolstva župa Jizerská - tzn. T. J. Jablonec nad Nisou.

Zástupci naší župy Ještědské se sešli v Liberci v sokolských krojích a s prapory. Společně pak odjeli tramvají do Jablonce. Při vstupu na sál dostal každý účastník korálek a zasunul ho do sokolské kokardy připravené ze dřeva. Bylo v ní spousta jamek, takže v závěru se celá kokarda korálkově blýskala. Vyznělo to velmi působivě.

Po přivítání byl shlédnut netradiční program, který byl komponován událostmi a historií sokola dvěma vystoupeními. Po programu jsme si prohlédli sokolovnu, všechny její obrovské prostory. Nakonec jsme byli pozváni k připravenému pohoštění a k debatě o dalších společných akcích, které nás v předsletovém a sletovém roce čekají.

O pár dní později se 25. října konal 1. ročník Běhu pro republiku. Akce byla velmi zdařilá, sešlo se na 120 účastníků. Uspořádali jsem ji o pár dní dříve, protože děti mají pak podzimní prázdniny a odjíždějí s rodiči. Společně jsme si zazpívali statní hymnu, rozdali startovní čísla a vyběhli jsme na trať kolem našeho krásného města. V cíli čekalo na děti několik malých odměn, samozřejmě nechyběla medaile a sladká odměna.