V Říčanech strnutí neznáme
Výlety, cvičení, závody...

26. 04. 2022

Dívá-li se bratr Tyrš ze sokolského nebe na své následovníky, nedostatek aktivity v jednotách, před kterým varoval známým “Kde strnutí, tam smrt.”, ho jistě trápit nemusí.

Ukázkově nabitý týden začal v Říčanech první schůzí výboru jednoty, úkolů je mnoho, nicméně sedm statečných činovníků si hned vyhrnulo rukávy a pustili se do práce. Ve čtvrtek pak následoval výlet za krásami Prahy, poutavému vyprávění paní průvodkyně naslouchalo 31 účastníků z řad seniorů. Všichni si pochvalovali odborný výklad i společný zážitek. Paní průvodkyně naopak ocenila znalosti z historie a elán našich seniorů.

V sobotu ráno se členové na chvíli posadili k obrazovkám, aby v Sokolském zpravodaji zhlédli reportáž o sokolských stavbách ve městě, kterou provázel bývalý starosta br. Kubeš. Ale pak už zase hurá do sokolovny, na první cvičitelskou hodinu s názvem Jak na kondičku, kde si cvičitelky a cvičitelé užili po čase roli cvičenců a vyzkoušeli si například kruhový trénink s moderním fitness náčiním. Později toho dne se jednota radovala, když to “cinklo” v dosud nevyzkoušené disciplíně - hlídky staršího žactva a dorostu obsadily v župním kole Závodu zálesácké zdatnosti první a druhé místo! Hlídka staršího žactva navíc se svým výsledkem dominovala ve všech kategoriích.

Že už by toho pro jeden týden stačilo, neděle jako den odpočinku? Ale kdeže…Aby si na své přišli i nejmladší členové, bylo do sokolovny pozváno divadélko Koloběžka s veselou velikonoční pohádkou. Ještěže je dost žíněnek a laviček, aby si mohlo sednout všech 120 diváků. Po představení následovala ještě venkovní velikonoční hra, kterou nachystal oddíl žactva. Nadšené děti plnily úkoly a na každého čekala na konci malá odměna. Souběžně s čilým ruchem uvnitř i vně sokolovny navíc probíhala celý víkend brigáda na zvelebení sokolského atletického hřiště, během níž přiložilo ruku k dílu 80 brigádníků - to máte: nový sklad, očistit tartan, postavit tyčkařské doskočiště… A že se atleti na tyčku těšili! Teď se jim bude skákat jedna báseň, navíc pod vedením člena olympijského výběru z Ria.

Nelze však opomíjet ani radosti všedních dní a tak se členové jednoty po víkendu opět pouští do všem známé jízdy plné cvičení, tréninků a nácviků na akademii a SokolGym.