Česká obec sokolská

V Milovicích se advent nese v duchu sportovních turnajů
Podařilo se uskutečnit téměř všechny akce

17. 12. 2021

Navzdory zpřísněným opatřením se v T. J. Sokol Milovice podařilo uskutečnit téměř všechny naplánované sportovní akce až na Sokolské Šibřinky, které jsme museli bohužel přesunout na 9. dubna 2022. Konec roku 2021 si všichni užili se sportem, a navíc jsme odstartovali několik prvních ročníků zajímavých turnajů, ve kterých bychom rádi pokračovali a založili tradice.

V polovině listopadu uspořádali florbalisti svůj první šipkový turnaj U Kotvasů, a to nejdříve z důvodu, že nemohli jít na svůj vlastní trénink florbalu, protože se v sokolovně malovalo. Oddílový turnaj se tak příjemně zapsal do aktivit, že bylo téměř jednohlasně odsouhlaseno v něm pokračovat a byl vyhlášen za první ročník, který neočekávaně vyhrál vedoucí oddílu Petr Krejčík. Druhé místo obsadili se stejným počtem bodů Honza Pavlík a Vašek Pleskot, bronzovým se stal Fanda Schwan.

1. adventní neděle: dvojball

Hned další víkend se odehrál první ročník tzv. Dvojballu. Soutěžilo se v ping pongu a badmintonu. Dvoučlenné týmy museli odehrát čtyřhru v badmintonu a dvouhru v ping pongu, body se sčítaly dohromady, a nakonec se vyhlašoval vítěz celého týmu za obě sportovní disciplíny. Historicky první zlatý pohár si odnesla dvojice Lukáš Orálek a Václav Pleskot. Zajímavostí turnaje byl losovací systém, takže hráči nevěděli do poslední chvíle, s kým vlastně budou hrát a také skladba hráčů, protože se nám podařilo namíchat juniory s dospělými, takže zápasy byly příjemně vyrovnané.

2. adventní neděle: trojkový volejbal

Druhý adventní víkend, pro sokolovnu jak jinak než sportovní, kdy se odehrál první ročník, tentokrát trojkový volejbal. Podmínkou turnaje byla alespoň jedna hráčka, která musí být na kurtu. Opět velmi krásná a zajímavá akce plná úžasných zápasů a přátelské atmosféry. Hrálo se na dva sety v základním kole a pak o postup až do finále. Po velmi těsném souboji nakonec vyhrál tým Alviho, Martiny Koutské, Luboše Dlouhého, Marcela Šlambora a zraněné Pavly Jindrové, která bohužel musela být vystřídána hned v prvním zápase po zranění kolene.

3. adventní neděle: badminton

Třetí advent se odehrál v duchu vánočním a turnaj v badmintonu dvouher tak zakončil sérii prvních ročníků roku 2021. Dětský badmintonový turnaj byl čistě oddílový jen pro členy, rozdělen na mladší kategorii do 12 let a juniory do 17 let. V mladší kategorii si přišlo zahrát sedm začínajících badmintonistů. Zahráli si krásné zápasy každý s každým, nakonec si zlatý pohár vybojoval Vojta Fučík, druhé místo si odnesl David Orálek a bronzovou medaili získal Vojta Bernhardt. V juniorské kategorii vyhrál první místo Matěj Štefík, stříbrnou medaili si velmi těsně, pouze o jeden bod, vybojoval Kuba Schwan a o další bodík za stříbrem získal bronz Lukáš Orálek. Byly to krásné zápasy a už se těšíme na další rok nejen druhých ročníků těchto akcí, ale na mnoho jiných aktivit pořádaných v T. J. Sokol Milovice či okolí. Sledujte naše webové stránky www.sokolmilovice.cz nebo na našem Facebooku. Přijďte k nám nejen cvičit, fandit nebo jen posedět, podívat se, a třeba se stát jedním z nás. Vítáme vás v T. J. Sokol Milovice.

Buďte všichni zdraví, plní optimismu a chuti do života, sportujte, radujte se! Děkujeme moc za podporu, osobně přeji nám všem úspěšný rok 2022.

Text: Olivie Rubášová, foto: archiv T. J. Sokol Milovice