Tyršův Děčín
očima Marie Brunerové

07. 10. 2021

Dne 19.9.2021 jsme se s klubem SOKOLSKÝCH PRAŽSKÝCH SENIORŮ vydali do Děčína na slavnostní setkání k výročí narození Miroslava TYRŠE. V programu vystoupil též náš vzdělavatel bratr Michal Burian a v „ROGALU“ na nábřeží nám své umění předvedly mažoretky ze sokola Děčín.

Při této slávě byla též předána pamětní stuha župě Severočeské Novákové.  Poté se šlo společně průvodem až na nádvoří Děčínského zámku, kde byl oficiální závěr. Tam jsme také navštívili nově otevřenou „Tyršovu světničku“, a též jsme zavítali do růžové zahrady.

Po obědě jsme se na zpáteční cestě zastavili v Budyni nad Ohří, kde byla pro nás připravena prohlídka vodního hradu. Byl to opět krásný výlet naší sokolské party klubu seniorů.

Text a foto: Marie Brunerová