Tejpování a kineziotejpování
uskutečnil se seminář pro sokoly

01. 06. 2023

V sobotu 20. května se uskutečnil seminář Kineziotaping, který přinesl nejen očekávanou dávku znalostí, ale také zanechal v srdcích účastníků pocit naprosté spokojenosti. Pořádalo ho oblastní středisko sportovní všestrannosti ve spolupráci se župou Jihočeskou, a to již podruhé s velkým ohlasem.

Účastníci semináře byli zasvěceni do základů Tejpování a Kineziotejpování, avšak nejen teoreticky. Pod vedením vynikající Elišky Peterkové, registrované fyzioterapeutky a cvičitelky dětských věkových kategorií v T. J. Sokol Pražský, měli možnost prakticky vyzkoušet základní techniky zaměřené na svaly, klouby, vazy, lymfatický systém a jizvy.

Eliška, svou profesionální a přátelskou osobností, se stala vůdcem semináře, který byl pro všechny účastníky příjemným a zároveň poučným zážitkem. Každý z nich si odnesl praktické znalosti, které budou moci uplatnit ve svých cvičebních jednotkách. Věříme, že nově nabyté dovednosti jim pomohou dosáhnout vynikajících výsledků a posunou jejich sportovní výkony na vyšší úroveň.

Text: Nikola Kraus