Starší žáci Sokola Mnichovo Hradiště
opět se čtyřmi výhrami v Českém poháru

13. 02. 2024

I v dalším kole Českého poháru, který pořádal Orion Praha v nádherné hale v Dolních Břežanech se volejbalisté Sokola Mnichovo Hradiště dokázali prosadit a už po sobotě měli 8 bodů. V úvodním utkání po velkém boji zdolali VK Kladno 2:1, když utkání otáčeli po první prohrané sadě.

V dalším zápase zdolali 2:0 Orion Praha. Po polední přestávce jsme bojovali neúspěšně se Svitavami a podlehli 1:2, první sada nám hrubě nevyšla, ve druhé jsme dokázali srovnat po bojovném výkonu a několika sériích na podání. V tie-breaku jsme pak do stavu 10:10 dotahovali vedení soupeře, ale poté ho hrubě ovlivnil na empire podřimující rozhodčí, když přehlédl jasnou technickou chybu blokaře Svitav a po našich protestech soupeře ještě odměnil bodem za udělenou červenou kartu. Vzápětí naši rozhození hráči zkazili přihrávku a pustili soupeře do čtyř mečbolů. Dva jsme po oddechovém čase ještě dokázali odvrátit, ale následně Svitavy uzavřely zápas tvrdou smečí o blok do autu. Škoda. Museli jsme se rychle dát dohromady, protože jsme následně hned hráli proti Letovicím. První sada možná ještě pod dojmem předchozí porážky a křivdy šla jasně za naším soupeřem, ale pak tým rozjel a Letovice udolal 2:1 (-17,20,14). V druhém setu se podařily dvě série na podání oběma smečařům. V tie-breaku jsme pak esem proměnili druhý mečbol.

Vzhledem k dojezdové vzdálenosti jsme se jeli vyspat domů a na nedělní boje jsme se do D. Břežan vrátili. V prvním utkání jsme sehráli dobrý zápas s VSC Zlín a vyhráli 2:1 (21,-16,4). V prvním setu jsme v pohodě zvládli koncovku, ve druhé sadě si soupeř vyprotestoval vedení a sám pak několikrát zapřel jasné míče. V rozhodující sadě jsme začali lépe a otáčení za stavu 8:4 a z tohoto stavu pak s žolíkem Marťasem na podání celý zápas bez zaváhání dohráli.

V závěru turnaje jsme pak měli těžký los. Na GreenVolley Frýdek-Místek jsme si sice věřili, ale soupeř zahrál výborně a nedal nám šanci 0:2 (-20,-15). Naopak Brno celý turnaj demonstrovalo převahu nad všemi soupeři a tak zvládlo v pohodě i utkání s námi bez zaváhání 0:2 (16,15).

Páté místo v druhé osmičce ČP přesto nelze brát jinak než jako velký úspěch našeho týmu, který drží celkovou 12 příčku v celkovém pořadí ČP a už nyní je jasné, že neskončí hůře než do 15.místa v celkovém pořadí. Lze očekávat, že v celkovém pořadí se před nás dostane nejspíš postupující Frýdek-Místek, naopak je solidní šance, že my bychom mohli dohnat a předehnat bodově Letovice, z jejich čtyřbodového náskoku jsme v tomto turnaji ukrojili dva body. Na Zlín máme náskok dva body a Kladno snížilo náš náskok z pěti na čtyři body. Tedy pokud sehrajeme úspěšně i závěrečný turnaj v HK, neměli bychom se v pořadí ČP propadat a naopak bychom si 12. místo chtěli udržet. Na 11. místo Svitav se bude těžké dotáhnout, ale jako cíl bychom si to mohli vytyčit. J

Sestava MH na skupinové fotce u sítě:

Dole zleva: Michal Kloncko, Jan Škaloud, Martin Benda, Tomáš Doležal, Jan Verner

Nahoře zleva: trenér Jiří Skřivan, Tomáš Skřivan, Marek Jansta, Vítek Pospíšil, Jakub Krejčiřík, Khasar Bayar Baatar a Vítek Kysela