Česká obec sokolská

Starostka sokola Břevnov veteránskou mistryní světa
v hodu oštěpem

05. 07. 2022

Starostka T. J. Sokol Břevnov Vanda Marušová je novou veteránskou mistryní světa v hodu oštěpem. Zvítezila hoden 29,28 metrů, což je o skoro 2 metry její osobní rekord. Zvítězila o 4,29 metrů. Gratulujeme.

Mistrovství světa veteránů ve finském Tampere má nesmazatelnou českou stopu. V neděli v závodě v hodu oštěpem zvítězila starostka T. J. Sokol Břevnov Vanda Marušová. A to v osobním rekordu 29,28 metrů. 

„Nechtěla jsem tomu výkonu věřit, je to skoro o 2 metry více, než můj dosavadní osobní rekord," řekla Vanda Marušová. Překvapilo ji také o kolik přehodila své soupeřky. Domácí atletka Liisa Mäkitörmä, která skončila na druhém místě, hodila 24,99 metrů. 

Skvělou formu českých veteránských atletek potvrdila 5. místem Ema Rycková z T. J. Sokol Opava, která hodila 18,90 metrů.

Sokol má v 66 člené výpravě na MS veteránů 15 reprezentantů, což svědči o tom, že i v seniorském věku se naše sestry a bratři dokáží udržet ve skvělé kondici a názorně tak ukazovat, že Tyršovo heslo Tužme se! je stále platné. 

Sestře Vandě Marušové ze srdce gratulujeme!

 

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace