Starostka ČOS Hana Moučková hodnotí rok 2021
Děkuje všem ze Sokola za práci pro druhé

31. 12. 2021

Starostka České obce sokolské se na konci roku pustila do bilancování složitého období, které mají všechny sestry a bratři za sebou. Čeho si velice cení? Práce všech, kteří organizují - v rámci poslání Sokola - akce pro druhé. Přečtěte si přepis rozhovoru, který byl zveřejněn na facebooku České obce sokolské. V článku je i link na video.

Sestro starostko, jak hodnotíte končící rok 2021?

Náš spolkový život, ač se to nezdá, byl úspěšný. I když by se mohl zdát opak. Pořádali jsme spoustu akcí, které byly úspěšné a povedené. Mohu zmínit například Památný den sokolstva 8. října, Sokolský běh republiky o 20 dní později - tedy 28. 10. I přesto, že byly mimořádné podmínky, podařilo se jej zorganizovat na 50 místech po celé republice. Sokolové v jednotlivých župách uspořádali i další desítky akcí, které navzdory všemu byly velmi úspěšné.

Jak si vedly další projekty?

Musím zmínit projekt pro nejmenší - na který jsem obzvláště pyšná - Se Sokolem do života, který letos měl více než 100 tisíc zapojených dětí v mateřských školách.

Sokol byl velice vidět, myslím, že se o něm museli dozvědět všichni. Nesmím zapomenout na projekt Hýbeme se hezky česky, se kterým přišla společnost Penny. Měla jsem radost z toho, jak členové i vedoucí oddílů v tělocvičných jednotách prožívali zapojení do projektu. Nešlo jen o výhry, ale o zapojení členů oddílů o to, aby spolu měli další společné zážitky. Někde se to povedlo skutečně propojit.

Jaký byl život v jednotách v roce 2021?

I přes anticovidová opatření život v jednotách běží a pořádají se nejrůznější akce. Jsem ráda, že dokonce vznikají nové jednoty. Například T. J. Sokol Lukov, Milín II, která vypadala, že ukončí svou činnost a přesto se dokázala zorganizovat natolik, že pokračuje dál.

Co vzkazujete sestrám a bratrům?

Za celý rok bych z celého srdce chtěla poděkovat těm, kdo byli aktivní v T. J. i SŽ, všem a starali se o společenský život ve svém v okolí. Moc jim za tuto práci, která je vlastně prací pro druhé, děkuji.

Celé video s bilancováním roku 2021 je na facebookovém profilu ČOS.