Spartan Děčín
Sokol Maxičky má mistra Evropy

17. 10. 2022

První říjnový víkend se na jihu Londýna konalo mistrovství Evropy v překážkovém běhu Spartan. Oddíl z děčínského Sokola Maxičky získal hned dva cenné kovy.

Náš oddíl vyslal na tento závod dva své dlouholeté reprezentanty a cinklo to hned 2x. Nádherné 1. místo ve své věkové kategorii obsadil Tomáš Knepr a 3. místo ze své kategorie si odvezla Kateřina Kneprová. Závod to nebyl jednoduchý. Závodilo se v typicky anglickém počasí. Závodníci museli uběhnout 21 kilometrů a překonat více jak 30 překážek. Ranní teplota 6°C. Teplova vody 7°C. Vlhko, mokro, technicky náročné běžecké pasáže.

Náš oddíl nedávno oslavil 6 let od založení. V současné době u nás trénuje více jak 30 dětí. Trénujeme celoročně za všech povětrnostních podmínek. Tento úspěch je výsledkem systematické práce celého vedení a všech trenérů. Jménem naší jednoty děkuji všem za skvělou práci a reprezentaci.

Autor: Martin Hendl