Sokolským týmem roku jsou
basketbalové lvice Hradce Králové

11. 04. 2023

Basketbalistky Hradce Králové vyhrály kategorii kolektivů mezi dospělými a juniorské lvice, úřadující domácí šampionky, uspěly mezi mládeží.

Basketbalistky Sokola Hradec Králové obhájily v anketě Sokol roku prvenství v kategorii dospělých. V minulém ročníku extraligy skončily třetí, což se považuje za velký úspěch. Basketbal v Hradci je obecně na vlně.

„Hradecké lvice dosahují skvělých výkonů - extraliga juniorek U19, extraliga kadetek U17, extraliga starších žákyň U15 a extraliga mladších žákyň ještě v sezóně 2022/2023 neprohrála ani jeden zápas. Juniorky doufáme zopakují titul i v letošní sezóně, která pomalu spěje k play-off," říká koncem března při slavnostním galavečeru předseda Odboru sportu České obce sokolské Jan Haupt.

Týmem mezi mládeží se stali házenkáři mladšího dorostu Sokol Ostrava. Loni dosáhli historického úspěchu a poprvé slavili v této kategorii domácí titul. "Jedná se o výsledek dlouhodobé práce. Od té doby, co nastoupili do minižáků, je vedlo hodně trenérů a každý jim něco dal. Jasně, máme tady individuality, ale hlavní je kolektiv, což se ukázalo v celé loňské sezóně," říkal po triumfu kouč David Kalous.

Podívejte se na záznam slavnostního večera z Tyršova domu: