Česká obec sokolská

Sokolský běh republiky v Hoře Svaté Kateřiny
se povedl i díky krásnému počasí, které slavnostní den vybarvilo

01. 11. 2022

Letošní, pro nás 2. ročník SBR šlapal jako na drátkách a to i díky velké pomoci od místních i přespolních. Počasí bylo nádherné a tak na trase úžasně vyniklo, jak krásný podzim u nás v Krušných horách je.

Celý SBR zahájil starosta župy Krušnohorské-Kukaňovy bratr Otakar Koukal, který otevřel i lesní vernisáž portrétů slavných Sokolů od Jitky Nejedlé s názvem "Ni zisk, ni slávu". Ambasador a závodník Michal Zelenka předvedl šplh na laně a ukázku překážek OCR závodů.

Na startu dětských závodů se nám sešlo 56 dětí. V hlavním závodě vyběhlo ze startu 65 sportovců. Zde je nutno podotknout, že naše trasa má velmi náročný začátek - stoupání do horní části obce prudkým kopcem, námi známým jako Ecce homo. Po zdolání šesti set metrů následuje příjemný úsek, který vás provede krajinou Krušných hor.

Nejrychlejším běžcem závodu byl Pavel Ďurica, který doběhl v čase 27:10 min. V patách mu byla Lenka Novotná s časem 27:22 min., díky němuž se stala nejrychlejší ženou Sokolského běhu republiky. Nejmladším závodníkem byl Antonín Jež, který celou trasu zvládnul za 33:04 minut a byl tak nejrychlejším dítětem v hlavním závodě a 15. v celkovém umístění. To je tedy skvělý výkon!

Potěšila nás účast malých dětí v kočárku či nosítku v dětských závodech, tak jsme byli poctěni tím, že hlavní závod podpořili i senioři. Nejstaršími účastníky byli manželé Duškovi (75 let a 71 let). Loňský nejrychlejší čas v hlavním závodu (21:38 min.) překonán nebyl.