Česká obec sokolská

Sokolské jubileum se blíží
Daruj krev 16. 2. v Tyršově domě v Praze

04. 01. 2022

8. ročník Sokolské kapky startuje! 16. 2. 2022 završí Sokol 160 let své existence a nejlepší způsob, jak takové významné jubileum oslavit, je dobrý skutek. Proto s radostí zveme všechny sokoly a příznivce projektu Sokolská kapka krve na hromadný odběr nejvzácnější tekutiny.

Ve středu 16. 2. dopoledne (cca 7:45-11:00) se prostory tělocvičny Tyršova domu v Praze změní v odběrové centrum. Už teď se na všechny laskavé dárce těší odborný výjezdní tým Ústřední vojenské nemocnice. Lékaři a sestřičky Váš dar nesmírně ocení – každý den zachraňuje životy.

Neváhejte a přijďte i Vy oslavit sokolské výročí dobrým činem!

Stačí se přihlásit mailem na aberankova@sokol.eu. (Kromě skvělého pocitu na Vás čeká i sokolský dort a společnost úžasných lidí - dárců, kteří se neváhají podělit o to nejdůležitější).

Přijďte a poznejte i Vy, jaké to je darovat někomu život! Pocit, jakému se jen tak něco nevyrovná! 

A pokud se nemůžete stát dárcem, nezoufejte. Každá pomoc se počítá. Můžete pro myšlenku dárcovství nadchnout své přátele, zorganizovat výlet na transfúzní stanici nebo rovnou uspořádat hromadný odběr u vás v jednotě. Laskavosti a ochotě pomoci se meze nekladou, naopak. Velice vám za vaše nadšení děkujeme!

Velké díky patří samozřejmě všem laskavým dárcům, kteří se rozhodnou do toho jít s námi. Připravili jsme pro vás přehled informací na stránkách projektu Sokolská kapka krve v sekci Staň se dárcem.

Důležité je, abyste se před odběrem cítili fyzicky i psychicky zdraví a samozřejmě netrpěli vážnější nemocí.  Co se týče darování krve po covidu, v době po očkování nebo po setkání s covidovým pacientem – to vše si zaslouží pozornost. Pokud se Vás toto téma týká, instrukce lékařů naleznete ZDE

A jestli máte ještě další otázky, mrkněte SEM

Dozvíte se např. co je dobré jíst před odběrem nebo že dárci mají nárok na odpočet z daní, což se hodí vědět.

Poznejte radost z darování toho nejdůležitějšího – zdraví a života! Těšíme se na Vás 16. 2. 2022 v Tyršově domě.

Přihlášky: aberankova@sokol.eu

 

Newsletter

Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace