Česká obec sokolská

Sokolská kapka krve startuje 8. ročník
Zahájíme jej 16. února hromadným odběrem v Tyršově domě

12. 01. 2022

Nesmírně oceňujeme, že se řada členů našeho spolku i příznivci - „nečlenové“ zapojili v loňském roce do 7. ročníku projektu Sokolská kapka krve. Nyní se účast v loňském ročníku, který byl významně ovlivněn covidovou situací vyhodnocuje. Výsledky budou zveřejněny v půlce února.

16. 2. 2022 oslaví Sokol jubilejních 160 let od svého vzniku a to, stejně jako loni, hromadným odběrem krve v Tyršově domě. Opět přijede tým Oddělení hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v Praze a bude připraven prověřit, zda předem registrovaní zájemci splňují podmínky pro darování krve. Pokud ano, tak se těm, kteří se rozhodli darovat Sokolskou kapku krve, naskytne vskutku nevšední pohled na krásnou architekturu tělocvičny T1 v Tyršově domě. Pokud máte zájem přijít darovat krev, napište na mail aberankova@sokol.eu

Sokolská kapka krve není jen o jednom hromadném odběru. Je to celoroční projekt a vedení České obce sokolské doufá, že do něj zapojí co nejvíce jednot. Mezi rekordmany určitě i letos bude T. J. Sokol Komárov, který se už na sociálních sítích pochlubil tím, že loni měli 33 dárců a 91 odběrů krve. Hromadným odběrem v Tyršově domě se inspirovali také sokolové v Nové Bělé, kteří 30. dubna loňského roku darovali krev v ostravské fakultní nemocnici. Této aktivity si velmi ceníme, protože cílem projektu Sokolská kapka krve je omladit dárcovskou základnu.

Pokud by někdo chtěl uspořádat hromadný odběr, máme pro něj připravený manuál, co je třeba zařídit na co nezapomenout.

Přijď i Ty 16. 2. darovat krev do Tyršova domu. Pro odběr se registruj na mailu aberankova@sokol.eu

Protože jsme si vědomi toho, že ne každý může z různých důvodů darovat krev, oceníme také tentokrát vaše sdílení a podporu. Budeme moc rádi, když nám s šířením povědomí o Sokolské kapce krve a darováním krve jako takové pomůžete nejen uvnitř Sokola, ale i mimo něj.

Chcete vidět, jak hromadný odběr v Tyršově domě vypadal loni a co na něj říkali jeho aktéři? Podívejte se na video na našem Youtube kanále.

 

Sokolská kapka krve - detail odběru

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace