Sokolové ze Štěpánova pomáhají Ukrajině
Vybrali zařízení pro ubytování a zařídili vše k nastěhování

18. 03. 2022

Charitativní sbírku pro 13 uprchlých žen a dětí z Oděsy uspořádala T. J. Sokol Štěpánov spolu s vedením města Štěpánov. Od pana starosty města Mgr. Jiřího Šindlera jsme se dověděli, že do Štěpánova všichni dorazí během neděle 6.3. 2022. A tak v sobotu 5. 3. 2022 odpoledne sbírka, která se skládala hlavně z postelí, matrací, peřin, povlečení, hygienických a úklidových potřeb, započala. Během tří hodin jsme měli plnou jednu místnost.

V neděli odpoledne jsme se sešli v určeném městském domě ve Stádle a pustili jsme se do zabydlování místností. Za dvě hodiny jsme měli vše přichystáno, jak ložnici s obývákem, tak jídelnu s kuchyní a sociálním zařízením. Snad zde mají maminky a děti uspokojivé zázemí na to, aby zapomněli na útrapy posledních dní a našli si zde svůj druhý snad prozatimní domov.

Za T. J. Sokol Štěpánov nám tuto zprávu poslala Jarka Suchomelová, starostka