Sokolem roku do 18 let je
Sportovní gymnastka Alice Vlková

10. 04. 2023

Zástupkyně největší sokolské jednoty Sokol Brno I loni vyhrála na juniorském mistrovství republiky přeskok, za bradla brala stříbro a bronz za víceboj.

Na mistrovství Evropy juniorek pomohla Vlková českému družstvu k šestému místu a sedmá skončila ve víceboji i na přeskoku. Stejné místo vybojovala patnáctiletá gymnastka, jejímž vzorem je legendární Věra Čáslavská, na přeskoku také na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Banské Bystrici.

Slavnostního vyhlášení se Vlková nemohla zúčastnit, jelikož se připravovala na mistrovství Evropy. "Snad neudělám v Turecku ostudu. A příště bude táta doma a já s Vámi v Tyršáku," usmála se Vlková ve video nahrávce směrem k otci Martinovi, pod jehož vedením s gymnastikou začínala.

Martin Vlk, starosta Sokola Brno I, v Tyršově domě řekl, že se na závody dcery nekouká, protože na to nemá nervy. "Maximálně ze záznamu," pronesl a dodal: "Dceři se loni dařilo, řekl bych, víc než kdokoli čekal. Jsme za to samozřejmě rád a jsem pyšný."

Podívejte se na záznam slavnostního večera z Tyršova domu: